19:30, 07.04.2020

Як під час карантину отримати чи продовжити водійське посвідчення?

За кермо - з посвідченням. Водіям які отримали документ два роки тому треба його оновити. Термін дії картки спливає, а сервісні центри - закриті. Замовити послугу можна тільки онлайн. Що потрібно, аби оформити водійське через Інтернет?

поділитись:
Як під час карантину отримати чи продовжити водійське посвідчення? - фото 1

Перше водійське посвідчення Володимир отримав 2 роки тому. Оновити документ мав ще у березні. Але як це зробити - не знає.

«Все закрито і я, в принципі, не можу зараз ніяк отримати. І потрібно дізнаватися, як саме їх потрібно зараз зробити. Зараз ось я думаю, як краще вчинити. Тому що їздити на машині потрібно, а права прострочені», - каже водій.

Під час карантину замінити прострочену картку можна онлайн - через електронний кабінет водія. Увійти в систему вдасться за допомогою електронно-цифрового підпису, ID-паспорта чи банку. Потрібно ввести свої дані. Якщо хочете отримати пластикове посвідчення, можна звернутися до чергового сервісного центру МВС. У Маріуполі він працює.

«Коли можна у зручний час та дату можна отримати це пластикове водійське посвідчення. Від сервісного центру МВС на пошту приходить лист, в якому потрібно прикріпити номер сплаченої квитанції, яка сплачується банківською картою», - розповіла спеціалістка регіонального сервісного центру МВС у Донецькій області Ніна Роєнко.

Коштує новий документ до 250 гривень. Найскладніше, кажуть фахівці, отримати медичну довідку. Її сканкопію необхідно прикріпити під час замовлення посвідчення. Якщо ви обрали сервісний центр в іншому місті, картку заберете вже після карантину.

Оновлене посвідчення з'явиться в застосунку «Дія» протягом доби. А вже після карантину водій зможе отримати пластикову картку. Термін дії нового посвідчення - 30 років.