20:00, 06.04.2020

Як потрапити у дитячу поліклініку під час карантину?

У дитячу поліклініку - лише за попереднім записом та у певний час. Як приймають маленьких пацієнтів під час карантину та з якими симптомами радять залишатися вдома?

поділитись:
Як потрапити у дитячу поліклініку під час карантину? - фото 1

Дитяча поліклініка. На прийом разом із матусею прийшов і маленький Іванко. Хоча лікарі радять: без нагальної потреби з дому - не виходити.

«Зараз намагаємося в міру необхідності біля будинку вийти, тобто у справі. Страшно, але треба, сказали треба, відкласти не можна», - каже мама маленького пацієнта.

Зараз у поліклініці тут працюють 27 лікарів, ще семеро - дистанційно. Ірина Таран - педіатр. Приймає відвідувачів без декларації та направляє до вузьких спеціалістів. Зі своїми пацієнтами підтримує онлайн зв'язок.

«Якщо ми в телефонному режимі можемо цю проблему вирішити, то я готова з вами в телефонному режимі цю проблему обговорити. При необхідності, якщо я вважатиму, що є якісь симптоми, що насторожують, які вимагають очного огляду пацієнта. Я їх завжди запрошую на огляд, тому, що очний огляд не замінить ніякої телефонна розмова», - розповідає педіатр Ірина Таран.

Потік пацієнтів - зменшився, розповідають у реєстратурі. Якщо раніше вдень приймали більше 400 дітей, то тепер - у два рази менше.

«Попередньо запитуємо самопочуття кожного пацієнта. Тобто, якщо температурка, сопельки, як себе почуває. Якщо дитинка себе не важливо відчуває, то ми не записуємо на консультацію, а пропонуємо звернутися до сімейного лікаря», - каже реєстраторка Вікторія Гуркіна.

Найчастіше звертаються за консультацією ендокринолога, хірурга та травматолога. Планові прийоми поки призупинені.

«На вході вимірюємо температуру безконтактним термометром для того, щоб контролювати здоров'я входять людей, які відвідують поліклініку, щоб не допустити поширення інфекції вже всередині поліклініки. Також для людей, які приходять до нас, ми на вході виставили ці антисептики, щоб люди могли продезінфікувати руки», - розповіла завідувачка дитячої діагностично-консультаційної поліклініки Галина Коровіна.

В період карантину дитяча поліклініка працює до 14:00. Лікарі приймають за попереднім записом. Із собою пацієнтам обов'язково необхідно мати захисну пов'язку. Режим роботи змінився й у дитячому стаціонарі.

«Обмежена кількість людей, які можуть провідати пацієнта. Звичайно дітей менше у зв'язку з тим, що ми не ведемо планову госпіталізацію, ми надаємо тільки ургентну допомогу дітям. Ми працюємо і надаємо медичну допомогу в повному обсязі»,- зазначив заступник головного лікаря з хірургічної допомоги Андрій Чурілов.

Тож тепер пацієнта може відвідати лише один родич і тільки - після певного огляду.