20:08, 11.11.2020

Як правильно обрати пульсоксиметр?

Пульсоксиметр - пристрій для вимірювання рівня кисню в крові. До поширенння коронавірусу про нього багато хто навіть не чув. Проте нині на прилад - справжній бум. Закупають як лікарні, так і більшість містян - у домашню аптечку.

поділитись:
Як правильно обрати пульсоксиметр? - фото 1

Якщо купувати пульсоксиметр - то де та за скільки? Відповідь на це питання шукала Галина Коптєва. Розповідає, нещодавно на Covid-19 захворіла мати. Аби контролювати її рівень кисню, жінка й шукала якісний прилад.

«Довго обирала, його дуже важко знайти, тому що в аптеках на даний момент немає. Можна придбати через мережу інтернет, або ж через якісь інші медичні структури», - розповідає жінка.

Галина згадує, спочатку взяла прилад у знайомих. Ті замовляли його через Інтернет. Вартість - бюджетна. Близько півтисячі гривень. Проте, коли почала користуватися, зрозуміла - пульсоксиметр не зовсім якісний. Тож свій вирішила купувати в спеціалізованому магазині. Проте коштував він удвічі дорожче.

«Той пульсоксиметр, який був куплений в медзаклад, у нього сертифікат, він з мокрою печаткою, у нього є інструкція на двох мовах: російській і англійській. Пульсоксиметр, Який був замовлений через інтернет, сертифіката якості у нього є», - розповідає Галина.

Та чи є різниця між бюджетним та більш дорожчим пульсоксиметром? Наші журналісти перевірили на собі.
Спочатку оцінимо показники пульсоксиметра, який купила пані Галина. Зверніть увагу, ваші пальчики мають бути теплими, а нігті - без покриття гель лаку. 99. Показник стабільний. У більш дешевому варіанті показник кисню стрибає.

У нашому місті придбати пульсоксиметр можна тільки в одному з магазинів медичної техніки. Продавець запевняє, поставки регулярні, розкуповують - швидко.

«999 гривень вартість пульсоксиметра. Працює від двох мікропальчікових батарейок. Один рік дається гарантія на прилад. Зараз великий дуже попит на них».

Також пульсоксиметр можна отримати в тимчасове використання. Щоправда тільки тим, хто хворіє на коронавірус амбулаторно.

«Для цього ми закупили пульсоксиметри, в кількості 240 штук. При необхідності, якщо лікар приймає рішення, пацієнту видається ось такий пульсоксиметр, видається у тимчасове користування, на час його хвороби. Потім він вилучається, передається другому пацієнтові. Звичайно, є ризик, що хтось із пацієнтів не поверне або зламає. Ну, а другого виходу просто немає», - розповів головний лікар ЦПМСД №3 Олександр Лазаренко.

А ще, на думку деяких користувачів Інтернету, пульсоксиметр може бути додатком у смартфоні. Ми спробували знайти. Та всі програми вимірюють лише пульс.

Нагадаємо, рівень насиченості крові киснем у здорової людини від 95% відсотків. Якщо менше 92% - вже варто звертатися до медиків.