10:15, 24.10.2020

Як правильно заповнювати бюлетень? Інструкція

Бланки вже надійшли в Маріуполь. На голосуванні маріупольці отримають три бюлетеня: де обрати мера, депутатів у міську раду та у районну раду.

поділитись:
Як правильно заповнювати бюлетень? Інструкція - фото 1

В Маріуполі від самого ранку виборчі дільниці отримують бюлетені. Все під наглядом поліції. Та поки все запечатано.

«Комиссии потом их получают, пересчитывают, и они там будут находиться до самих выборов. Бюллетени у нас трех видов: это городской совет, голова и Мариупольский район», - розповідає заступник голови окружної комісії Сергій Дворчук.

Пані Людмила заздалегідь розібралася, як усе заповнити. Бо жодних виборів не пропустила.

«Количество написано депутатов, которые в горсовет идут и надо заполнять. И нужно заполнять, если это третий номер, четвертый - 04, 03 за кого ты проголосуешь», - каже пенсіонерка.

Бланки з партійними списками - треба заповнити покроковою. У графі зліва - поставити галочку, плюсик чи іншу позначку за певну політсилу. А в другій колонці - номер кандидата. Їх може бути від 5 до 12. Усі прізвища вказані. Обираєте найліпшого і ставите цифру, яка вказана біля нього.

«Если мы выбрали только кандидата, то бюллетень считается недействительной. Если мы не выбираем партию, то бюллетень считается недействительным. Важно в первом квадратике что-то поставить в одном. В любом случае при любой ошибке, если будет обозначен выбор партии, то человек проголосует за всю партию по всему списку. Если цифра будет идентифицирована, то голос уйдет еще конкретному кандидату», - наголошує секретар маріупольскої міської ТВК Маріупольського району Матвій Василенко.

Проголосувати за міського голову трохи легше. Із переліку кандидатів - треба обрати лише одного і поставити напроти його ім'я - позначку.