10:20, 06 жовтня

Як стежити за осанкою дитини?

Проблеми з дихальною системою та деформація хребта! Минув лише місяць навчального року, а деякі школярі вже скаржаться на дискомфорт. Тож, аби не нашкодити здоров'ю та не зіпсувати поставу, слід робити спеціальні вправи.

поділитись:
Як стежити за осанкою дитини? - фото 1

Освітяни наголошують, аби учні стежили за власним здоров'ям, їх слід мотивувати та зацікавлювати. Тому - влаштовують мініперерви, на яких розминають м'язи під веселу музику.

Медики ж акцентують, у формуванні постави особливе значення має вік від 6 до 8 років. Якщо тоді хребці деформуються і неправильно зростуться, то виправити їх потім буде дуже важко. Аби запобігти проблемам зі спиною, під час сидіння за партою ноги не повинні звисати, а ступня має повністю стояти на підлозі. До того ж, кут в зігнутих колінах має бути 90 градусів. А ще слід дотримуватися активного образу життя. Зокрема, й в навчанні.

«Діти прям під час уроку могли встати, зробити 5 хвилин якісь розминочні вправи. Перша рекомендація - не сидіти в одній позі тривалий час і намагатися робити, навіть сидячи, якісь розминочні вправи. Нахили, повороти - все одно м'язи працюють, кровообіг відновлюється. Відповідно, м'язи будуть в тонусі і утримувати кісткову основу, тобто хребет від подальшої деформації», - дає поради ортопед-травматолог Віктор Ішков.

Крім того, фахівці радять проходити профілактичний огляд у лікаря двічі на рік.