11:00, 14 серпня

Як у Маріуполі розвивалася сфера медицини?

Майже 150 років тому в Маріуполі відкрили першу лікарню. Тоді медики працювали в орендованому приміщенні. Через 10 років в місті провели першу операцію. Нині ж медицина у нас досягає європейського рівня.

поділитись:
Як у Маріуполі розвивалася сфера медицини? - фото 1

Реформа сімейних лікарів, відкриття сучасного кардіоцентру, унікальні ЛОР-обстеження. Як розвивалася сфера - в спецрубриці #МаріупольНезалежний.


1874 рік. Тоді, за інформацією істориків, у Маріуполі відкрили першу земську лікарню. До цього в місті працював тільки військовий лазарет. Де саме розташували заклад, фахівцям невідомо. Потім лікарня придбала власне приміщення на Італійській. Через це вулицю у народі тоді називали "лікарняною". Медики працювали у двоповерховій будівлі. Для хворих там було облаштовано понад 30 ліжок. Обслуговували і місцевих, і приїжджих. А у 1890-му відкрили першу міську лікарню. Вона також спочатку винаймала собі місце. Та вже за сім років почався прийом пацієнтів у новозбудованому корпусі.

Нині в цій будівлі працює дитяче хірургічне відділення МТМО. Тоді тут проводили консультації, перші операції, також працювала аптека. Зараз на цьому місці розташували справжнє медичне містечко. Дев'ять років тому лікарню №3 оновили. У МТМО - надають повну акушерську та неонатальну допомогу. Поруч - в поліклініці - працюють сімейні лікарі та проводять сучасну діагностику.

У 1933 році на Лівобережжі розпочали будівництво металургійного комбінату. Виникла потреба і в медичному обслуговуванні. Тоді почали відкривати перші корпуси лікарні №4. Працювали лише два корпуси та обслуговували тільки жителів цього району. Нині тут проводять унікальні ЛОР-операції, готуються до відкриття регіонального інфекційного центру. Пишаються відділенням екстремальної медицини.

Не потрібно нікуди возити тепер і маріупольців з хворими серцями. Фахівцям сучасного кардіоцентру вдається врятувати пацієнтів. Нині вдвічі скоротилася смертність від серцево-судинних захворювань, запевняють лікарі. Аби і далі розвивати медицину, в міськраді планують збудувати великий медичний центр з університетом, клінікою, дослідницьким центром і гуртожитком.