12:50, 15 липня

Верховна Рада планує реструктурувати борги за газ замість списання

У Верховній Раді працюють над законопроєктом, який має врегулювати проблеми підприємств теплопостачання. Проте в міськраді документ не підтримують. Бо в Уряді обіцяли взагалі списати заборгованість, яку нарахували через різницю у тарифах.

поділитись:
Верховна Рада планує реструктурувати борги за газ замість списання - фото 1

Скільки грошей можуть забрати з бюджету Маріуполя?


Не збільшували тарифи попри здорожчання газу. З нового року в Україні мала зрости вартість палива, а тому й опалення. Але Уряд встановив ціну на рівні майже 7 гривень за кубометр до кінця опалювального сезону. Проте нещодавно виявилося - "Маріупольтепломережа" заборгувала "Нафтогазу" мільярд гривень.
Тоді в Уряді борги обіцяли списати. Верховна Рада мала ухвалити відповідний закон. Зараз же - працюють над новим документом, в якому йдеться лише про реструктуризацію цієї суми.

Через різницю в тарифах, борг "Маріупольтепломережі" складає один мільярд гривень. Якщо закон про реструктуризацію ухвалять, ці гроші, ймовірно, заберуть з міського бюджету. А такі витрати у міськраді не планували. За законопроєктом на реструктуризацію заборгованості у Тепломереж є 7 років. Для Маріуполя це мінус 140 мільйонів з бюджету щороку.

Мер Вадим Бойченко заявив, законопроєкт 3508 може зупинити розвиток українських міст. Тому потрібно шукати інші механізми для подолання цієї проблеми. Борги усієї країни за газ складають 57 мільярдів гривень.

«Але не ми ці борги збирали. І чому ми повинні зараз реструктуризувати ті борги, віддавати з нашого бюджету розвитку? Я не зовсім розумію. Я не зовсім підтримую те, що сьогодні буде запропоновано до голосування, я відверто про це кажу. Це не те, що я очікував, тому що була пряма команда, яка не виконано Президента України про списання боргів, то, що називається різниця в тарифах», - зазначив мер.

Окрім цього, взимку тариф на тепло може збільшитися на 70%. Перед стартом опалювального сезону "Тепломережа" має виплатити аванс "Нафтогазу". При цьому, маріупольці вже заборгували тепловикам 500 мільйонів гривень.