18:30, 08 вересня

У Маріуполі підготовка до опалювального сезону добігає кінця

У всіх котельнях міста майже завершені реконструкції, які дозволять стабільно постачати тепло до кожної оселі. Чи вдасться тепер заощаджувати та що буде з тарифами?

поділитись:
У Маріуполі підготовка до опалювального сезону добігає кінця - фото 1

Підготовка до нового опалювального сезону почалася одразу наступного дня після завершення минулого - 16 квітня.

 

Аби у подальшому виключити можливі аварії, навесні провели гідравлічні випробування всіх мереж та котлів. Загалом виявили 120 поривів, а це 36 кілометрів комунікацій розповіли у «Тепломережі». До 1 жовтня там обіцяють завершити роботи на всіх таких об’єктах. Це дозволить безперебійно надавати якісні послуги, впевнений мер. Але головне, наголосив Вадим Бойченко, - це тарифи. За його словами, в муніципалітеті роблять усе, аби маріупольці якомога менше відчули на собі здорожчання блакитного палива.

«Це на рівні не більше 27% зростання, ось ми це собі побачили. І ми говоримо, що це не більше там 2133, які ми розрахували. Звичайно, це не поширюється на юридичних осіб. Юридичні особи - вони знаходяться в ринку, там тариф буде набагато вище. І ми, ще раз кажу, що ми як місто, на це впливу не маємо. Бо не ми встановлюємо вартість газу, не ми встановлюємо вартість електроенергії, яка подорожчала в 2 рази з 1-го серпня», - акцентував Вадим Бойченко.

Тому задля економії у котельній на Італійській встановили нові насоси. Вони забезпечують постачання тепла до осель і до того ж використовують менше електроенергії.

З Центрального району рушили до Лівобережжя. Котельня "Східна" забезпечує теплом весь мікрорайон. Завдяки новому обладнанню підприємство зможе заощаджувати, а це дозволить містянам платити менше.

Мер наголосив: яким буде тариф для населення - питання відкрите. Однак на загальноукраїнському рівні у Маріуполі ціна буде найнижчою.