20:00, 01.12.2020

Як уберегтися від ковіду, коли в родині є тяжкохворі з супутніми недугами?

На це та багато інших запитань вже дев'ять місяців шукають відповіді українці. Не завжди можна поспілкуватися з провідними фахівцями. Як безпосередньо звичайному українцю отримати достовірну інформацію?

поділитись:
Як уберегтися від ковіду, коли в родині є тяжкохворі з супутніми недугами? - фото 1

Із хірургів у терапевти. Переформування відділень у Київській сімнадцятій лікарні призвело до розширення кваліфікації спеціалістів. Віталій Соколов у першій половині дня – інфекціоніст, у другій – хірург.

«Звичайно, доктором у вузькій спеціальності дуже складно стати на протязі трьох місяців. Цей обсяг інформації у нас на сьогоднішній день освоєно, і ми застосовуємо ці знання на практиці», - каже завідувач інфекційного відділення Віталій Соколов.

Інфекційне відділення розгорнули на базі хірургічного. На сьогодні воно заповнено. А ось апарат комп’ютерної томографії навіть не завантажений. Паніки немає, записів на декілька місяців наперед теж.

«Тяжкість стані не визначається комп'ютерною томографією. Стан визначається температурою і показанням насиченим в крові кисню», - розповідає Віталій Соколов.

Лікар запевняє – знімки комп’ютерної томографійне обов’язкові. Тому Ганні з Житомира можна не хвилюватися. Коли захворіла, жінка записалась на КТ, але через велику кількість людей знімок так і не зробила.

«Я не вставала два тижні з ліжка взагалі. У мене була блювота, нудота. Я впала непритомність», - розповідає Ганна Посохіна, яка одужала від Covid-19.

Зараз Ганна хвилюється за маму, яка онкохвора.

«Як її вберегти, зберегти. Чи є якась методика?».

На це запитання відповів Віталій Соколов під час онлайн-конференції, яку провів Фонд Ріната Ахметова.

«Фактично в сім'ї вам необхідно ходити в масках, виділіть цій людині окрему кімнату для проживання. Щоб ця людина мала окремий посуд, окреме питво. Окрему можливість першому протягом дня відвідувати ванну, туалет».

По три літри води не пити, антибіотики не приймати та бути пильними до свого здоров’я. Запитання були різні, але майже кожен хотів знати – коли організм людей адаптується до коронавірусу? Виявляється, потрібні клітини пам’яті.

«Цих клітин пам'яті, які ми могли б отримати від своїх батьків, дідусів, бабусь, прабабусь і так далі у нас немає», - каже лікар.

Проєкт «Запитай у лікаря» реалізується Фондом Ріната Ахметова задля інформування людей під час небезпечної хвороби. Що допоможе уникнути фатальних помилок.

«Життя людини - найбільша цінність. І дуже ризиковано під час епідемії користуватися недостовірною, неперевіреною інформація, адже це означає наражати на небезпеку себе або своїх близьких. Саме тому фонд в рамках програми «Рінат Ахметов - порятунок життів» запустив серію он-лайн трансляцій з найкращими фахівцями мозу», - зазначила директорка з комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Віталій Соколов вважає, що зацікавленість людей у детальному перебігу хвороби допомагає лікарям.

«Чим більше знає пацієнт про своє захворювання - нам набагато легше таких людей лікувати», - зауважив Віталій Соколов.