20:20, 18 вересня

Як війна змінила життя людей у Донбасі

Мільйон врятованих життів. Тисячі рейсів. Понад 134 тисячі тонн продуктів, які Фонд Ріната Ахметова доправив для мирного населення Донбасу! Цифри, за якими стоять долі звичайних людей.

поділитись:
Як війна змінила життя людей у Донбасі - фото 1

Темно. Незатишно. Але безпечно. Навіть за роки Любов Каландо з жахом пригадує дні, коли у підвалі проводили більше часу, ніж у домі.

«Стреляли, мы боялись, в подвале сидели, детвора зимой, холодно. Растопим печку, погреемся, и обратно в подвал», - згадує жителька Гнутового Любов Каландо.

Спокійних часів, як до війни, здається, й не було ніколи. Відтоді прифронтове Гнутове на Донеччині дуже змінилося. Як і життя людей. Живуть заради майбутнього дітей та онуків.

«Я мечтаю, чтоб война закончилась, чтоб дети жили в мирное время», - каже Любов.

Любов пам'ятає ті часи, коли городину не мали змоги посадити, бо поряд свистіли міни. Тоді родину рятувала допомога Фонду Ріната Ахметова.

«Нам помогал Ахметов. Очень хорошо, много он нам помогал... Конечно, спасение было у нас. Война была - конечно, спасение, дай бог ему здоровья, конечно».

Гуманітарний штаб - наймасштабніша програма Фонду Ріната Ахметова, яка стартувала в серпні 2014-го. Допомогу отримали сотні тисяч мирних жителів Донбасу - діти, люди похилого віку, з інвалідністю, багатодітні сім'ї.

«Більше половини жителів України і переважна більшість жителів Донбасу - майже 80%, сказали, що без гуманітарної допомоги Фонду Ріната Ахметова вони б не вижили. Те, що Фонд надає системну підтримку жителям Донбасу вважає теж більшість українців – 67%», - розповідає генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

Від початку бойових дій Фонд допоміг евакуювати близько 40 тисяч мирних жителів Донбасу. А тими, хто не покинув своїх домівок, Фонд опікувався і забезпечував наборами виживання.

«За шесть лет работы Гуманитарного Штаба на Донбасс отправлено 6720 машин, которые доставили 134,5 тысячи тонн продуктов для мирного населения. Сила помощи одного человека помогла предотвратить гуманитарную катастрофу на Донбассе и вселила в людей надежду, что они не остались один на один с бедой», - каже директорка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

Фонд Ріната Ахметова - це найбільша гуманітарна місія, яка працювала на сході країни. Завдяки її роботі врятовано понад мільйон людських життів.