12:23, 11.11.2020

Як виробляють кисень для лікарень метпідприємстсва Маріуполя?

Металурги разом із медиками. Підприємства Групи Метінвест продовжують постачання кисню до міських лікарень. Щодня комбінат імені Ілліча задля порятунку хворих передає майже півтисячі балонів.

поділитись:
Як виробляють кисень для лікарень метпідприємстсва Маріуполя? - фото 1

Шістнадцять балонів кожні півгодини. У кисневому цеху комбінату імені Ілліча Групи Метінвест робота триває цілодобово. Наталя контролює процес, аби лікарні вчасно отримали допомогу.

«4 машини працюють. Ми постійно, виходить, перша поки пішла, поїхала, поки четверту завантажили - перша повернулася. В основному все на лікарню йдуть. Ми видаємо за добу більше 500 балонів. Там люди живі, їх треба рятувати, а як же. Звичайно, відповідальність. Тому ми ставимося до цього дуже серйозно», - каже приймальниця балонів Наталя Сорока.

Та спершу кисень проходить довгий шлях від атмосферного повітря до рідкого стану. Завдяки потужній установці його очищують, стискають та розділяють на компоненти. Технологічний процес постійно контролюють робітники цеху.

«Кисень з атмосферного повітря стискається в турбокомпрессорах, в електроприводах. Для роботи ВРУ-60 потрібно 300 тисяч метрів кубічних на годину повітря. З яких буде вироблено 60 тисяч метрів кубічних на годину кисню», - розповідає начальник кисневого цеху комбінату ім. Ілліча Вячеслав Гревцев.

Основна кількість кисню йде на виробничі потреби комбінату. Проте вже не перший рік підприємства Групи Метінвест також забезпечують ним маріупольські лікарні.

«Частина в кількості до 600 кілограм на годину відбирається у вигляді рідкого продукту. Основне призначення цього продукту - це газифікація кисневого балона для забезпечення потреб лікувальних установ міста», - зазначає начальник кисневого цеху.

Тільки з початку листопада кисневий цех меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест відвантажив до медустанов міста, де проходять лікування пацієнти з коронавірусом, майже 21 000 м3 кисню. Сьогодні Маріуполь - єдине українське місто, яке завдяки металургам має такі об'єми.