10:10, 04.12.2021

Як заощадити на опаленні приватного будинку?

З настанням холодів деякі мешканці приватних будинків одержують великі рахунки, інші ж, навпаки, намагаються максимально заощаджувати. Як найвигідніше обігрівати дім та чи можна отримати допомогу від міста?

поділитись:
Як заощадити на опаленні приватного будинку? - фото 1Опалювальний сезон мешканці приватних будинків розпочинають за власним бажанням. Хтось гріється вже у вересні, а дехто тягне до перших заморозків. Для багатьох вирішальною є вартість послуги. Тож, як обігріватися та заощаджувати?

В кімнатах - тепло. А в крані - завжди є гаряча вода. Електрокотлом в родині Юлії користуються вже понад рік. За такий комфорт заплатили близько 30 тисяч гривень. Прилад - дуже зручний, розповідає дівчина.

Аби витрачати менше, встановили ще й двозонний лічильник. Тому більшу температуру вмикають вночі.
Від електроенергії залежить і обігрів будинку Таїсії та В'ячеслава Єрьоменків. 13 років тому родина придбала газовий двоконтурний котел. Опалення увімкнули ще всередині осені. Але на низький режим.
Спочатку провели газ. Потім - придбали котел. Та по допомогу звернулися до газовиків. Тоді це коштувало близько 6 тисяч гривень. А за комірне сплачують субсидією.

Але з низькою напругою в мережі опалення не ввімкнути. Тоді користуються піччю. Її залишили про всяк випадок.

Які варіанти обирають маріупольці та скільки за це платять у відео: