20:20, 24.01.2020

Як заощадити та сплачувати менші рахунки за світло?

Майже у півтора рази! Узимку маріупольці споживають більше електроенергії, ніж в інші пори року.

поділитись:
Як заощадити та сплачувати менші рахунки за світло? - фото 1

Узимку люди частіше вмикають світло та електрообігрівачі. Через це збільшуються й витрати. Тож, як можна заощаджувати? Питаємо у маріупольців

- На Новый год вообще пользовались гирляндами и свет не включали. Поэтому, предновогодние - поменьше. А так вообще-то конечно много другие месяцы.
 
- Эконом лампочки и электроэнергию стараемся лишний раз не жечь.

- Вообще целый день дома не бываем, вечером только включаем свет. 200 киловатт самое больше это самое. Летом - 120, 150. Так что стараемся экономить.


Про економію електроенергії Євген знає все. У своєму будинку лампочки розжарення давно замінив на світлодіодні. Каже, це заощаджує до ста п'ятдесяти кіловат. До того ж придбав двозонний лічильник. І тепер за споживання електрики в нічний час сплачує вдвічі менше.

"Можно включить любой энергоемкий прибор. Это и бойлер нагревательный, и стиральная машина, да и те же самые колориферы или, например, тепловая пушка, которая греет дом. В месяц экономия может составить от 200 до 400 в принципе гривен" – каже Євген.

А щоб було зручніше - Євген користується спеціальним таймером.

"Если мы хотим нагреть бойлер, например, в ночное время - мы ставим в розетку таймер и электроприбор подключаем уже в настроенный таймер. И прибор у нас включается только тогда, когда мы его выставили".

У магазинах такі коштують від ста гривень. Бувають механічні, електронні та розетки Wi-Fi, що дають змогу керувати електроприборами віддалено. А LED-лампи, які споживають до десяти разів менше енергоресурсу, можна купити від 25 гривень за штуку.

"Они пожаробезопасные, лампы светодиодные. Подойдут под любую люстру с цоколем с маленьким, большим, крупным цоколем, миньоном, Е-27. Они если прогорят 10 часов, к примеру, то их можно спокойно взять рукой и открутить. То есть, они не опасны для маленьких детей, для животных" – каже продавчиня електротоварів.

Ще електроенергію непогано заощаджують вуличні датчики руху, додають продавці. Їх можна придбати одразу зі світлодіодним прожектором або окремо - від 120 гривень.

Щоб зекономити взимку, спеціалісти рекомендують добре утеплювати будинок. Серед обігрівачів кращі - конверторні, керамічні або інфрачервоні. А якщо плануєте купувати побутову техніку, то лише найвищих класів енергоефективності.

"Прилади необхідно якщо ви ідете на роботу вимикати навіть з розетки. Тому що навіть в режимі stand-by телевізори, роутери, комп'ютери теж потребляють електроенергію" – зазначає головний інженер маріупольського розподільника електромереж Андрій Чистяков.

А ще холодильник треба встановлювати подалі від джерел тепла. Тоді він споживатиме менше електроенергії.