13:35, 30 вересня

Як зберегти імунітет восени. Що радять їсти лікарі?

Восени імунітет знижується та організм починає відчувати дефіцит поживних речовин. Лікарі наголошують: аби запобігти сезонним захворюванням, слід повноцінно харчуватися.

поділитись:
Як зберегти імунітет восени. Що радять їсти лікарі? - фото 1

 

Лікар-імунолог Ольга Золотарьова радить дотримуватися не тільки правильного харчування, а ще й поглянути на свій образ життя.

«Це наш спосіб життя, що ми їмо, як активно ми рухаємося, де ми живемо. Наша фізична активність, шкідливі звички. Все оце ось разом чинники, які впливають на міцний, здоровий імунітет. Те, що допомагає боротися нам з вірусними інфекціями», - каже лікар-імунолог.

А ось гастроентерологиня Юлія Сакалюк додає, збалансоване харчування підвищує імунітет до хвороб. Тому їжа повинна відповідати потребам організму в речовинах. Зокрема, білках, жирах, вуглеводах та вітамінах.

«Для всього організму необхідна клітковина, яка є в овочах. Необхідні харчові волокна, які є у фруктах і ягодах. Тому необхідно, щоб 50% раціону складали овочі та фрукти, потім вже вуглеводи, які є в кашах, білок і кисломолочна продукція», - радить гастроентеролог.

Лікарі наголошують: слід вживати овочі та фрукти сезонно. А ще варто додати до раціону продукти з цільного зерна, а також бобові. Зокрема, горіхи зміцнюють імунну систему та володіють заспокійливими діями. Не слід забувати про дотримання режиму харчування: три головних прийоми їжі, які можна доповнити двома невеликими перекусами в день.