16:32, 16.11.2020

Як здолати кризу в енергетиці?

Нацрегулятор уже ухвалив рішення - доставка кіловатів подорожчає від наступного року майже на 30%. Так хочуть розрахуватися з боргами в енергетиці.

поділитись:
Як здолати кризу в енергетиці? - фото 1

"Зростання у 2021 році тарифу НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії" , 240 грн/МВт∙год → 309,80 грн/МВт∙год , над стрілочкою поставити цифру – 28,9%".

«Сьогоднішній катастрофічний стан цього ринку він сьогодні дає підстави сказати, що регулювання абсолютно провалене, тарифна політика провалена», - зазначає народний депутат України від фракції "Баткьівщина" Олексій Кучеренко.

Здолати кризу в енергетиці можна і без підвищення тарифів. А прорахунки посадовців Нацрегулятора стають тягарем для виробників. У членів Комісії є й свій інтерес, - впевнені депутати.

«Ми чітко вказали, і навели докази порушення і самим паном Тарасюком, і його підлеглими двох статей кримінального кодексу для себе любимих у пана Тарасюка родинні зв’язки дві фірми, отримували ліцензії і торгували електроенергією на ринку України», - каже Валентин Наливайченко голова служби безпеки України 2006-2010, 2014-2015 роках.

Крім того, кілька членів Нацрегулятора давно мали б скласти портфелі, - доводять народні депутати.

«Своїм указом Президент призначав чотирьох членів комісії, як тимчасових, на два місяці, але вони згідно з цим законом отримали статус постійних на 6 років», - зазначає нардеп Олексій Кучеренко.

У нинішньому складі Нацкомісія працює вже рік. Весь цей час в українській енергетиці криза. Вона почалась у грудні 2019-го і стала найбільшою в історії України за всі роки Незалежності.

«Ми вимушені конституційний суд просити розглянути ці порушення. Та поки народні депутати пішли до Феміди, промисловці взялись за калькулятори. Порахували – рішення посадовців», - зазначає Кучеренко.


Нацрегулятора стане щонайменше у 36 мільярдів гривень додаткових витрат.

«Ни в коем случае нельзя на себестоимость накладывать еще дополнительные затраты. С октября 19 года ситуация в экономике начала стремительно ухудшаться», - вважає народний депутат України Муса Магомедов.

У збиток через підвищення будь-яких тарифів виробники працювати не зможуть. Споживачам, тобто нам із вами, доведеться заплатити дорожче.