18:30, 10 липня

Як зміниться площа «Свободи» після реконструкції

Пішохідний фонтан, унікальний дитячий майданчик, багатофункціональна трибуна, величезні металеві голуби, "дзвін Миру", фуд-хол та пам'ятники. Реконструкція площі Свободи - триває.

поділитись:
Як зміниться площа «Свободи» після реконструкції - фото 1

На ділянці біля вулиці Леваневського вже проклали підземні комунікації та висадили дерева. До кінця серпня - з'явиться газон. А замість старої зупинки встановлять сучасну.

«А також на цій сесії липневій буде розділена земля, відмовилися власники землі, і ми заходимо буквально до самої будівлі "Успіх". Тим самим виходить виложити в комплекс коло, яке у нас закладено в проекті - красива композиція з Фемк і квітів», - розповідає про плани начальниця управління капітального будування Галина Шейченко

Нині на площі закінчили монтувати пішохідний фонтан. Його ширина - шість метрів, довжина - понад 30. А висота води досягатиме майже чотирьох. Вже встановили на площі і колони для бронзового дзвону "Миру". Він важитиме понад 500 кілограмів. Також тут встановлять пам'ятники - Протистояння та Воїнам-визволителям.

«Композиція буде у вигляді герба України, там будуть листи дуба, які будуть також оформлені з водою, з водним відчуття, що будуть як сльози болю, сльози гіркоти втрати, будуть там вінчатися саме в цій композиції», - розповів заступник міського голови Олександр Кочурін.

А ще на площі Свободи встановлять 25 голубів. Вони символізуватимуть мир і всі області нашої країни. Кожен птах матиме лазерний проектор.

«Ідея у нас зробити на площі за рахунок лазерної проекції силует України, який формується квітами. Як це буде відбуватися? Будуть з'являтися різноманітні бутони, які плавно розквітають. Плавно вони перетворюються в обриси областей України, потім вони як пазли збираються і коли вони тільки зібралися в цілу комплексну картинку України вони підсвічуються», - розповідає виконроб Микола Каблука.
Як зміниться площа «Свободи» після реконструкції - фото 21807

 

 

«Все уособлення цієї площі, воно про свободу і мир. І ось цей дзвін, про який ми говорили, там на різних мовах буде також написано світ і свобода - це те, що ми цінуємо і те, чого сьогодні не вистачає в кожному серці, що ми повинні цим дорожити. І ми повинні розуміти, яка ціна була сплачена сьогодні нашим народом за свободу і мир в нашій країні Україні», - наголосив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Площу укладуть трьома видами каменю. По периметру встановлять лавки. А для малечі з Америки привезуть унікальний майданчик.

«Майданчик поділений на дві зони - зона для дітей старшого віку і зона, гойдалки окремо. Це така траллея, де діти можуть кататися», - зазначив виконроб Олексій Дятлов.

Також є ігрова зона для малечі та дітей з інвалідністю.

А ще на площі працюватиме фуд-хол із шістьма торговельними павільйонами. Тут можна буде замовити як морепродукти, так і чебуреки. Всі роботи на площі Свободи планують завершити до середини вересня.