13:30, 21 серпня

Як змінився Маріуполь за роки незалежності

Замість пустиря - єдиний в Україні сталевий будинок, а зі звичайної лікарні - сучасний кардіо-судинний центр. І це ще далеко не всі зміни, якими може похизуватися наше місто. Про вже здійсненні мрії та плани на майбутнє - у спецрубриці #МаріупольНезалежний.

поділитись:
Як змінився Маріуполь за роки незалежності - фото 1

Будівля, де зараз розташований кардіоцентр, понад півстоліття, але новітнє устаткування тут з'явилося три роки тому. У центрі є кардіовідділення, судинної хірургії та реанімація. Проводять як відкриті, так і операції закритого типу. Спочатку зосередилися на лікуванні інфаркту міокарда. Тому закупили ангіограф, який дозволяє робити складні операції на будь-якому судинному каналі. Нині медзаклад розвиває другий напрямок - протидію інсультам.

Загалом у центрі 180 ліжок, 40 з яких - для хворих на коронавірус. За три роки вилікували 7 тисяч пацієнтів та провели півтори тисячі екстренних операцій. Усі вони пройшли успішно.

Наступна зупинка - плавальний басейн "Нептун". Ремонт тут розпочали у 2019-му. Проєкт декілька разів змінювався та зараз роботи вже на фінальній стадії. На площі перед закладом буде зелена зона та пішохідний фонтан. Відкрити заклад планують у жовтні. Реконструкція басейну коштує понад 100 мільйонів гривень.

Далі рушаємо до Приморського району. Невдовзі на «Черьомушках» вже з'явиться нова домівка для переселенців. Також половину квартир виділять як робоче житло для силовиків, медиків, учителів та інших фахівців, яких потребує місто.

Також у Маріуполі почали будувати поки єдиний в Україні сталевий будинок. Завершити роботи планують вже за рік.

А на вулиці Набережній з'явився новий асфальт. Раніше на полотні були суцільні вибоїни, через що рух сильно ускладнювався. Проте тепер тут дорожнє покриття європейського рівня.

Довжина відремонтованої ділянки - 3 кілометри. Нині залишилося тільки нанести розмітку. Цим шляхом протягом дня рухаються тисячі машин, адже він поєднує Центр міста з Лівобережжям. І саме через навантаженість дороги, вкрай важливо, аби вона була якісною.

Це далеко не всі зміни, які відбуваються в нашому місті. Бо з плином часу, разом з країною розвивається та квітне і Маріуполь.