14:29, 28.11.2021

Які горіхи краще купувати – чищені чи у шкаралупі?

На думку багатьох, горіхи - це справжні ласощі. До того ж, це ще й чудовий спосіб урізноманітнити меню. Здебільшого, плоди купують у шкаралупі, проте дехто - бере вже лущені. Та як дешевше та безпечніше для здоров'я?

поділитись:
Які горіхи краще купувати – чищені чи у шкаралупі? - фото 1

Олег купує горіхи тільки в інтернет-магазині. Каже, в умовах карантину це дуже актуально. Та вважає: найкраще свої корисні властивості зберігають плоди у шкаралупі.

"В інтернеті на сайтах Маріуполя можна легко знайти за 20-30 грн із безкоштовною доставкою. Це виходить для мене пріоритетніше, ніж купувати лущені горіхи на тому самому ринку. І невідомо, в яких санітарних умовах вони перебували", - каже житель Маріуполя.

Та деякі, аби заощадити свій час, купують тільки лущені горіхи.
На ринку ж можна знайти горіхи різних видів. Та ціна їх значно різниться. Адже лущення проходить декілька етапів та за допомогою спеціальної машини.

Тож, кілограм волоського горіха у шкаралупі складає 25 гривень. А ось така ж кількість, але вже лущеного, стане вам у майже 200. Мигдаль та фундук коштуватимуть по 300.

Лікарі ж наголошують: усі види горіхів мають корисні властивості. Проте волоський - є лідером. Та купляти його все ж таки краще у шкаралупі, радить завідувачка амбулаторії №4 Олена Улзєтуєва.

"Количество витаминов от А,В,С,Д до Омега-3 и микроэлементов, которые очень нужны. Калий, магний, железо и цинк. Как раз все необходимые на сегодняшний день и имеющие значение профилактики респираторных заболеваний, в том числе и ковида", - зазначає лікарка.

Однак медики не рекомендують захоплюватися горіхами, оскільки вони здатні викликати алергію. До того ж, аби убезпечити себе, лущені плоди слід термічно обробити. Наприклад, обсмажити на пательні 30-40 секунд.