09:15, 06 травня

Якщо є депозит: кому з українців відмовлять в субсидії?

Уряд посилив вимоги для тих, хто хоче мати пільги на комірне. Тепер претендентів перевірятимуть два міністерства.

поділитись:
Якщо є депозит: кому з українців відмовлять в субсидії? - фото 1

 

Чотири з половиною тисячі гривень. Стільки за комірне сплачує пані Ірина взимку. Говорить: нещодавно її чоловік втратив додатковий заробіток. Тому й хвилюється, чи не залишиться цьогоріч без субсидії.

Кілька років тому пані Валентина подалася на отримання субсидії. Тоді завітала спеціальна комісія. Підтвердила, що живе сама, тож допомогу на опалювальний сезон жінка отримала. Нині хвилюється чи не відмовить комісія в пільзі цього разу.

Щоб таких хвилювань не виникало, третю сторону, а саме комісії, які розглядали виняткові випадки, - ліквідували. Тепер, аби отримати пільгу знову, Валентині достатньо надати соцзахисту довідку, що син з нею не проживає. Перевірити це може соціальний працівник, навідавшись будь-коли.

Також соцслужба тепер вирішуватиме, чи надавати субсидію родині, яка мешкає на понаднормовій площі. Для будинків - це більше 230 квадратів. Для квартир - від 130. Ліквідація комісій - не єдине нововведення. Вимоги для охочих одержати субсидії посили.

Заборгованість по аліментам, депозити понад 50 тисяч гривень чи покупка на цю ж суму. Зберігання коштів у цінних паперах. Кілька квартир чи два автомобілі. Якщо з цього переліку щось маєте, субсидію вам не дадуть.

Оскільки всіх охочих одержати допомогу від держави перевірятимуть посилено, з 1 травня субсидіантам треба наново подати всі документи. Це заява та декларація про доходи і витрати сім'ї.

Через карантин їх прийматимуть поштою, онлайн або у спеціальні скриньки в управліннях соцзахисту.