10:10, 15.08.2020

Єдиний в області. У Маріуполі планують відкрити регіонального інфекційного центру

Пацієнтами центру стануть діти зі всієї Донеччини. Відкриють його на базі 4 міської лікарні. Поки установу реконструюють.

поділитись:
Єдиний в області. У Маріуполі планують відкрити регіонального інфекційного центру - фото 1

Дитячий регіональний інфекційний центр зможе прийняти 100 тисяч дітлахів із Мариуполя та прилеглих селищ.

«Тут все дитячі відділення, всього міста і всього півдня Донецької області будуть розташовані в одній локації. Ми покращимо його якість, розширимо асортимент. Якщо тут знаходяться з респіраторними інфекціями, то в одному з цих відділень буде відділення кишкового профілю», - розповідає головний лікар міської лікарні №4 Володимир Жигіль.

Надаватимуть допомогу фахівці різних напрямків, додає заступниця міського голови Ксенія Сухова.

«Перше, це реанімаційні дії, щоб життю нічого не загрожувало, далі постановка діагнозу і лікування. Все в одному місці: дихальна інфекція, кишкова, неважливо, якого профілю інфекція. Тут дитина отримає допомогу і лікування в одному місці».

Зараз у другому відділенні вже посилили стіни, відремонтували покрівлю, оновили фасад. Нині - завершують внутрішні роботи, розповідає перший заступник міського голови Михайло Когут. Там медики працюватимуть уже наприкінці серпня. Наступний етап - ремонт першого відділення.

«Завдання підрядника варто до кінця листопада віддати це приміщення. На такий інфекційний центр можлива субвенція державна, яка буде. Це дозволить нам до кінця року виконати роботи і по лабораторії», - наголосив перший заступник міського голови Михайло Когут.

Загальна вартість проєкту - понад 27 мільйонів гривень. Такий центр - украй необхідний, особливо під час пандемії коронавірусу, наголосив міський голова Вадим Бойченко.

«Ми повинні озброїтися сучасною лабораторією, яка стане на озброєння медичних працівників і відповідно буде широкий спектр аналізів, який буде, ключове, визначати інфекцію саму як вона називається і ключове, характер лікування, ось це найважливіше», - акцентував Вадим Бойченко.

За планом повністю оновлена установа працюватиме вже наприкінці року.