08:15, 30 липня

З 1 вересня українські школи мають перейти на нову систему харчування

Без лактози та глютену і з мінімальним додаванням цукру.

поділитись:
З 1 вересня українські школи мають перейти на нову систему харчування - фото 1

 

Мангушська опорна школа. Саме тут сьогодні обговорювали нове меню, розвиток системи контролю харчових продуктів та поліпшення гігієни в навчальних закладах Донеччини та Луганщини. Серед присутніх як офлайн, так і дистанційно: освітяни, члени національної асоціації громадського харчування та представники неурядових організацій.

Будь-які нововведення треба запроваджувати через обговорення та обмін досвідом, запевняє співорганізаторка заходу Людмила Чуркіна.

В даному випадку це створення нового шкільного меню. Ми залучили декілька громад місцевих, залучили відповідальних осіб, хто в цій тематиці і за рахунок цього вийшов корисний ефективний діалог.

Начальниця відділу освіти Мангушської селищної ради Неллі Сєвєріна зазначає, керівники шкіл разом із кухарями вже розробили нове меню, до якого входять усі нововведення. А це, зокрема, мінімальний вміст цукру та крохмалю, відсутність сметани, зменшення кількості хлібобулочних виробів. Ще буде окремий раціон для дітей, яким зоборонено глютен та лактозу, тих, хто має діабет або через релігійні переконання не вживає окремі харчові продукти.

Тож, оновлене меню в українських школах має з'явитися вже з 1-го вересня.