12:15, 09.12.2020

З 16 січня вся сфера обслуговування має перейти на українську

У супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав'ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, де б ви не були - з 16 січня при спілкуванні з відвідувачами вся сфера обслуговування має перейти на українську. І тільки на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою.

поділитись:
З 16 січня вся сфера обслуговування має перейти на українську - фото 1

За правилами, що діятимуть після нового року, представник сфери обслуговування має привітатися українською. А якщо клієнт відповість на іншій мові - пристосуватися. Інакше - штраф.

«Вона дуже суттєва, вона складається близько 10 тисяч. Чому кажу близько, бо вона може бути і дев'ять. А може за рахунок тяжкості бути й 15», - зазначає юрист Олександр Магдалиц.

Та якщо продавчиня бажає спілкуватися виключно українською, то вона не порушує закон, наголошує юрист.

«Вона може не переходити на російську мову, бо наша українська є державною мовою України. То є згідно до закону».

А психологи наголошують: вивчити українську мову під силу кожному. Головне, бажання.

«Потрібно розуміти, що я це повинен робити. Просто сказати, я з сьогоднішнього дня вивчаю ще одну мову. Кому-то легко, комусь складно. Знову ж саморозвиток. Увечері прийшла, відкрила словничок. І там хоча б пару слів вивчила. Це не складно», - каже психологиня Ольга Вінгольц.

Куди більше прав у клієнтів. Адже вони й надалі можуть розмовляти будь-якою мовою. Чи готові маріупольські представники сфери послуг до таких змін дивіться у нашому відеосюжеті: