12:35, 17.11.2020

З 9 листопада в Україні тимчасово заборонили деякі планові операції

Усе через погіршення ситуації з коронавірусом. Для кого лікарі робитимуть винятки?

поділитись:
З 9 листопада в Україні тимчасово заборонили деякі планові операції - фото 1

Олексій нещодавно переніс операцію - гострий апендицит. Розповідає, лікувався в приватній клініці, бо там порадили гарного спеціаліста. Все це обійшлося чоловіку приблизно у 13 тисяч гривень.

«У знайомих теж була операція, апендицит. Вони зверталися саме до міської лікарні. Їм обійшлося таких же грошей. Зробили операцію, і вже, коли все це витягли, сказали: "Добре, що саме зараз". Тобто, якби ще на день затягнули - воно б там розплавилося, і було б ускладнення», - розповідає чоловік.

Таке втручання - підпадає під термінові випадки. Планові ж операції в Україні поки заборонили. Бо звільняють місця для тяжких хворих на коронавірус. Вимоги стосуються і державних, і приватних лікарень.

«Сьогодні ми не можемо на прикладі якоїсь однієї лікарні розглядати готовність усієї системи охорони здоров'я. Сьогодні поставлена задача нам: збільшити досить терміново замість 50 тисяч ліжок, які в нас були до цього готові приймати хворих з коронавірусною хворобою, до 80 тисяч ліжок», - зазначив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За словами медиків, у Маріуполі такі обмеження діють уже з місяць. Бо в жовтні місто потрапило до помаранчевої карантинної зони.

«З 19 октбяря такі обмеження вже були. Деякі лікувальні установи пішли повністю на обслуговування пацієнтів з ковідом, деякі - частково. Потоки пацієнтів екстрених були перенаправлені, включаючи нашу лікарню. Тому ми не відчуваємо дефіциту роботи», - каже медичний директор обласної лікарні інтенсивного лікування Маріуполя Олег Зима.

Проте лікарі винятки роблять.

«В основному це пацієнти з онкологічними захворюваннями. Це акушерський період, це пологи, це пацієнти з плановими захворюваннями, але які можуть в будь-який момент загостритися», - каже Олег Зима.

Як розповідають медики, більшість пацієнтів із розумінням ставляться до такої ситуації.