15:30, 23 вересня

За опалення підвалу - платимо зі свого гаманця?

Із таким питанням на нашу гарячу лінію звернувся мешканець будинку на проспекті Нахімова. Мовляв, до суми за обігрів квартири йому та сусідам ще й нараховують гроші за витрати тепла у цокольному приміщенні. Чому так вийшло і хто повинен сплачувати зайві квадратні метри?

поділитись:
За опалення підвалу - платимо зі свого гаманця? - фото 1

 

Пан Олександр проживає у будинку на проспекті Нахімова. Показує, у домі - є цокольний поверх. Площа якого понад 200 квадратних метрів. Власник підвалу - муніципалітет. Але за опалення більшої нежитлової частини, на думку чоловіка, сплачують мешканці.

«Тепловой счетчик один. На весь дом. И теплосеть нам распределяет по квадратуре каждому. То есть если за 270 квадратов они не платят, а платят за 127, то за остальное, за 140, платим мы.»

Проте у цоколі всі батареї - зрізані, показує голова ОСББ. Тобто саме приміщення не опалюється. Крім того, у підвалі протягнута лише головна труба, з якої і розподіляється тепло до квартир.
Голова ОСББ Сергій Бубнов наголошує, труби ніхто не прибиратиме, адже це - комунікаційна система. Через яку тепло йде від котелень до квартир.

У муніципалітеті запевняють, тепломережа нараховує суму тільки власникам приміщень. Оплату формують відповідно до тарифу та площі квартири.

«По этому дому, поедем на адрес, дам соответствующие поручения специалистам, найдем собственника помещения. Если это городское помещение. И дадим обратную связь заявителям, жителям, если это дом ОСМД, председателю. Чтоб все жители понимали, как производится начисление, оплата, и кто отвечает за то или иное помещение», - запевнив директор департаменту з питань розвитку житлового фонду та ремонтів комунальної власності Сергій Марчук.

Сергій Марчук додав, вже незабаром зустрінеться з мешканцями, аби відповісти на всі їхні запитання.