19:37, 02.11.2020

Захворів Covid-19 – як закрити лікарняний?

Із кожним днем кількість українців, які завершили самоізоляцію у зв'язку із ковидом, росте. Та чи обов'язково проходити повторний тест перш ніж повернутися до роботи?

поділитись:
Захворів Covid-19 – як закрити лікарняний? - фото 1

Катерина занедужала в середині жовтня. Отримала направлення від спеціаліста на ПЛР-тест. За нього заплатила 850 гривень, бо не хотіла довго чекати відповіді. Результат виявився позитивним. Тож дівчину відправили на амбулаторне лікування. Коли потрібно було закривати лікарняний, терапевтка в приватній клініці просила здати повторний аналіз. Та Катерина відмовилася.

«Мені б довелося заплатити ще раз 850 гривень. Я знаю, що мене можна виписати без тесту. Мені говорили: "Ой, так, так, можна. Так що, ви тест робити не будете?" Я кажу: "ні, не буду". Я боюся в черзі стоять, не хочу. І мені сказали, що "добре, ми вас випишемо без тесту"», - каже дівчина.

Медики підтверджують: повторне обстеження не вимагають у тих - у кого недуга протікає в легкій формі.

«Якщо більше 10 днів минуло й плюс 3 дні, без якої б то не було клініки, без скарг, мається на увазі без температури, без кашлю, без задишка, тобто абсолютна благополуччя, то теж ми ПЛР не беремо», - зазначає головний лікар ЦПМСД №3 Олександр Лазаренко.

Що стосується контактних осіб їх відправляють на двотижневу самоізоляцію.

«Якщо скарг не було ми їх виписую до праці через 14 днів. Якщо скарги з'явилися, то цього пацієнта переводять в "Підозра", і починаються зовсім інші механізми. Тобто береться ПЛР-тест, визначається наявність ковід. Якщо ковід підтвердився, пацієнт береться на лікарняний лист вже по ковіду», - розповідає про алгоритм Олександр Лазаренко.

Юристи ж укотре нагадують, за Конституцією медицина в Україні - безкоштовна. Тому якщо вас відправляють на повторний платний тест сміливо можете відмовляти.

«Якщо людина знаходиться з непідтвердженими діагнозом на самоізоляції, то по протоколу ніякі тести проходить не потрібно. Якщо це підтверджений діагноз то це повинно бути під нагляд лікаря. Виходячи строго із закону, пацієнта не мають права змушувати оплачувати ту чи іншу операцію, яка необхідна саме за показаннями лікаря», - зазначає юрист Олександр Магдаліц.

Та додають: лікар усе ж таки може наполягати на ще одному аналізі, проте тільки на безкоштовному.