15:05, 09 травня

«Запитай у лікаря»: Чи можна повторно вакцинуватися від ковіду іншим препаратом?

Коли саме вколоти другу дозу? Та що буде, якщо взагалі обмежитися однією? Відповіді на актуальні запитання щодо вакцинації від коронавірусу у експерта-інфекціоніста.

поділитись:
«Запитай у лікаря»: Чи можна повторно вакцинуватися від ковіду іншим препаратом? - фото 1

 

Навіть під час карантину, коли спортивні клуби зачиняються - можна знайти альтернативу. Максим шкодує лише про те, що не може вболівати за улюблену футбольну команду на стадіоні.

Втім, такі обмеження під час пандемії вважає доцільними. Він вже перехворів на ковід і навіть зробив щеплення. Першу дозу Covishield отримав наприкінці березня. Зараз - чекає на другу.

Чи можна замінювати на іншу вакцину? Чи це обов'язково має бути та сама? І чи можливо взагалі без другої вакцини? Це найчастіші запитання від людей, які вакцинувалися проти ковіду вперше.

Перша і друга доза мають бути зроблені вакциною з тієї ж самої ланки. Якщо ви зробили першу дозу, наприклад, індійським Covishield - це векторна вакцина, другою ви можете зробити або шведську AstraZeneca, або корейською, яка зараз прийшла до України, але вона має бути саме з цього класу.

Щодо необхідності щепитися вдруге.

Фахівці стверджують, ефективність першої дози вакцини сягає 78-ми відсотків. А друга доза підвищує її до максимуму.

Вакцинам всього півроку фактично. І це абсолютно нове щось для медицини і для людства, через це дуже багато запитань, які вирішуються в ході досліджень.

На питання щодо профілактики коронавірусу інфекціоніст Володимир Курпіта відповідав під час прямої трансляції.

До онлайн-проєкту "Запитай у лікаря" Фонд Ріната Ахметова залучає найкращих експертів-медиків. Аби кожна людина у будь-якому куточку країни змогла отримати відповідь на запитання, що хвилює.