18:15, 09 вересня

«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова - вакцинуватися доведеться частіше

Чому щеплення від COVID-19 не гарантує, що вакцинована людина не захворіє? Що сьогодні відомо про хворобу? На ці та багато інших запитань у проєкті Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря» відповіла епідеміологиня Наталія Виноград.

поділитись:
«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова - вакцинуватися доведеться частіше - фото 1

За словами експертки, не виключено, що робити щеплення доведеться набагато частіше, ніж двічі.

– Це дуже актуальне питання. Гірко говорити, але в країнах, де зробили найкраще для профілактики ковіду і на найвищому рівні, – у них зараз показник захворюваності вищий, ніж перед вакцинацією. Скільки разів і яку ще вакцину застосовувати? Запитань дуже багато, – сказала Наталія Виноград.

Разом з тим, як пояснила експертка, одна з причин цього – особливість нової недуги.

– Проблема остаточно не вивчена. Однак головна гіпотеза сьогодні полягає в тому, що зараз саме цей вірус нас перемагає. Він занадто швидко змінює свої властивості, з'являються генетично нові варіанти. І у нас вже немає в запасі букв грецького алфавіту для їх визначення, – підкреслила Наталія Виноград.

Епідеміологиня додала, що вакцинація – це не панацея і вона не змогла врятувати жодну країну повністю.

– Ми повинні мінімізувати сам ризик зараження. І це головна ідея. Як це зробити, ми знаємо: не ходити туди, де багато людей, чітко і правильно використовувати засоби захисту органів дихання, провітрювати житло і робити вологе прибирання. Так ми знижуємо дозу інфікування, – пояснила експертка.

Наталія Виноград нагадала, що одна з головних особливостей COVID-19 – мультисистемний вплив на органи.

– Це питання постковідного синдрому. Є так званий «тривалий коронавірус», і до нього більш схильні люди, які вже мають відхилення в роботі тих чи інших органів. Наприклад, із хронічними захворюваннями. А лікування при ураженні багатьох органів – дуже тривалий процес, – сказала експертка.

За весь час роботи проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова його охоплення склало понад 16 млн. Раніше експертами ефірів були такі фахівці, як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Подивитися відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.