18:30, 29.11.2021

Жіноча футбольна команда з Маріуполя залишилася без фінансування

Єдина на Донеччині жіноча футбольна команда не боротиметься за Кубок України. Про це дівчата повідомили у соцмережах. Причина - брак грошей. Раніше частину коштів виділяло місто. Зараз фінансування призупинили.

поділитись:
Жіноча футбольна команда з Маріуполя залишилася без фінансування - фото 1

Аліна Кайдаловська - центральна півзахисниця футбольного клубу "Маріуполь". Грає в команді з самого початку її існування. Розповідає: згуртувалися з дівчатами - і стали до тренувань. Згадує: іноді грошей на фінансування команди бракувало. Попри це, змогли вийти до Вищої ліги. Та цьогоріч, вперше за 6 років, завчасно припинили участь у Кубку України.

«Ми думали, що коли вийдемо до Вищої ліги – нам більше не доведеться боротися, щось доводити. Ми вважали, що нам якось допомагатимуть, сприятимуть. А виявляється – ми в неї вийшли, ми чогось досягли, і ми маємо знову з чимось боротися, ми маємо щось просити, щось шукати. Ми, виходить, у цій команді не лише як гравці, а й люди, які шукають якісь варіант», - каже гравчиня ФК «Маріуполь».

Причина - нестача коштів. За місяць до чемпіонату команді повідомили: місто їх надалі фінансово не підтримуватиме, - розповідає головна тренерка клубу Каріна Кулаковська.

«Якщо нам город допомагав: проїзд, харчування, проживання, екіпірування – це була колосальна допомога. А решта статей видатків, таких як зарплата, премії - це вже лягало на плечі нашого Президента».

Чиновники запропонували альтернативу - об’єднатися з чоловічим ФК "Маріуполь" на певних умовах. Та ані засновники жіночого клубу, ані дівчата на них не погодилися, - говорить начальник управління молоді та спорту Олексій Казанцев.

«Тут виникли якісь певні труднощі, пов'язані там з юридичним аспектом. Моя думка, що там втрутилися особисті амбіції та інтереси окремих людей, які сьогодні керують жіночою футбольною командою», - зазначає Олексій Казанцев.

Та пояснює: згідно з регламентом футбольної асоціації України, відтепер чоловічі футбольні клуби зобов’язані працювати разом із жіночими командами.

«Професійна команда давала їм офіційне працевлаштування, заробітну плату – тих речей, яких за муніципалітету вони не мали. Вони не мали відповідного спортивного кваліфікованого, якісного медичного обслуговування, що дуже важливо для професійного спорту».

Дівчата кажуть: справа не в приєднанні до іншої команди, а в умовах, які перед ними поставили. Щоправда, розголошувати деталі вони не мають права - підписали Меморандум.

«Я чудово розумію, місто розвивається, місто має ще завдання, крім футбольного клубу, тому найбільший і класний компроміс – це три "ніжки", на яких стоятиме жіноча футбольна команда. Це допомога міста, це допомога наших друзів-підприємців і, відповідно, вже договір із чоловічим клубом», - зазначила головна тренерка футбольного клубу "Маріуполь" Каріна Кулаковська.

Поки ж спортсменки через соцмережі просять небайдужих підтримати їхню команду.