12:15, 01.09.2020

Жителі Лівого берега обурені - в їхньому дворі спилили дерева

Одразу декілька жителів Лівобережжя звернулися на нашу "гарячу лінію". Поскаржилися, невідомі чоловіки біля будинків пиляють живі дерева. Натомість більшість сухостоїв - не чіпають. Хто ці люди та чому знищують рослини?

поділитись:
Жителі Лівого берега обурені - в їхньому дворі спилили дерева - фото 1

5 дерев обрубали під корінь. У більшості інших - спилили найтовще гілля. З такими скаргами нас зустрічають мешканці будинків на вулиці Менделеєва.

«Поспилювали самі товсті частини, можете подивитися. Ті гілки, які висять над дорогою, як ці вони кажуть, ці дерева заважають проїзду машин, подивіться гілки дрібні залишилися, а спиляли то, що можна продати», - обурені місцеві.

Люди запевняють, дерева створювали тінь, не заважали машинам та більшість гілок не застрягали в електродротах. Сухостій - залишили. А живу крону - обрізали.

«Ми проти цього! Нехай обрізають там, де заважають гілки електропроводам, де сухі дерева! А вони вирубують тільки там, де великі дерева. Пиляють на шматки, вивозять дрова, а гілки оставляють», - каже місцева жителько Галина.

Пані Галина додає - обрізане гілля лежить уже декілька тижнів. Його спилювали невідомі чоловіки, які запевнили, що прибрати все повинна житлова компанія. Місцеві звернулися до своєї, проте результату жодного.

«Дзвонили, не було ні майстра, ні інженера, нікого. І ще, коли звертаємося з усіх питань щодо двірника, на те, що тріщини в будинках, всі ці недоліки будинків, нам кажуть - об'єднуйтеся в ОСББ, так як у нас грошей на рахунку немає і нічим допомогти не можемо», - розповідає жінка.

Нам вдалося знайти людей, що зрізали дерева. Це - волонтери, які співпрацюють з муніципалітетом та житловими компаніями. Хлопці наголошують, у них є дозволи та акти на спил, мовляв ті дерева були сухими або аварійними.

«У зв'язку з погодою. Нещодавно ж був шторм, пару тижнів тому і пошкодило дуже багато дахів, машин. Ми з хлопцями їздили, визволяли машини і через погоду. Тим більше скоро зима, потрібно готуватися до сезону», - розповідає волонтер Олексій Поползін.

Додає, завдання на спил дерев отримав від житловиків. Тож звертаємося до керівної компанії. Там підтверджують, готують місто до зими, омолоджують дерева та прибирають тільки ті гілки, які заважають.

«Обрізаємо ми, якщо чогось стосуються. Або ж електропроводів або покрівлі. А як так живе дерево будемо обрізати? Однозначно ні. А сухе він не зміг, тому що без автовишки туди не доберешся», - розповіла директорка ЖКП "Азовжитлокомплекс" Наталя Подбєльцева.

Через декілька хвилин після запису коментаря нам зателефонували мешканці будинків на Менделеєва. Повідомили, сухе гілля, що лежало декілька тижнів – невідомі підпалили. На місце приїхали пожежники, вогонь ліквідували.