10:30, 28.06.2020

Жителі вулиці Куїнджі проти будови літнього кафе

На нашу "гарячу лінію"  звернулися мешканці будинку на вулиці Куїнджі. Розповіли, під їхніми вікнами підприємці будують літню терасу. Місцеві побоюються наслідків такого сусідства.

поділитись:
Жителі вулиці Куїнджі проти будови літнього кафе - фото 1

Вулиця Куїнджі, 47. Нещодавно тут з'явилася добудова, літня тераса в кафе-барі. Мешканці скаржаться, це призведе до шумних та пізніх гулянок із алкоголем та цигарками. Такий досвід уже був, розповідає пані Ольга. Її вікна - якраз над добудовою.

«Це буде кафе літнє, сімейне, тут спиртного не буде, тут буде тихо, ми вам очищаємо, ми вам гарантуємо. Але прекрасно знаєте, що можна обіцяти багато, а насправді отримаємо ми головний біль. У мене маленькі діти, у мене чоловік рано встає на роботу, у мене старий чоловік хворий. І слухати всеношну, і нюхати це все, вибачте, я не хочу», - каже мешканка будинку Ольга Білаш.

До того ж, таке сусідство - поза законом, стверджує Михайло Гуртовий.

«Я сам адвокат за професією, працюю адвокатом. Тому я подивився законодавство. Порушено будівельні норми, впритул до житлового будинку не можна будувати, від тротуару потрібно метр відступати, але вони теж в щільну до тротуару і зелена зона газону вони теж його зайняли. Це те, що стосується, так би мовити, букви закону. Її порушувати не можна», - каже ще один мешканець будинку.

Мешканці пропонують демонтувати споруду та виставити замість неї вуличні столики та парасольки.

«А чому ж це гірше, ніж столики з парасольками. Ми робимо все по закону, документи від міста є, дозволу є, все інстанції пройдені, пожежні все. Ось єдине, що упустили хлопці - це взяти згоду», – зазначають власники.

На зібранні жильців близько половини підписали протокол проти будівництва тераси, який разом із заявою подали до міськради. Там нас запевнили, всі необхідні документи у власників кафе - є.

«Розглянувши це питання, дано дозвіл на пристрій літнього майданчика відповідно до договору. Підприємець почав встановлював майданчик відповідно до умов договору. Виникло питання у жителів про законність розміщення даного майданчика. Надійшла заява на маріупольський міська рада. Після цього зустрічалися районна адміністрація, підприємець, жителі», - відповів начальник управління земельних відносин міської ради Андрій Ігнатов.

Нині підприємці переміщують літню терасу, ближче до свого закладу.