17:47, 14.04.2020

Жителям Донецької області надали рекомендації як провести поминальний день

Пом'янути покійних родичів краще вдома. Але якщо ви все ж таки вирішите поїхати на цвинтар - не забувайте про карантин. Офіційних заборон для відвідування кладовища немає, але в області склали список рекомендацій. Що важливо знати?

поділитись:
Жителям Донецької області надали рекомендації як провести поминальний день - фото 1

Карантин не скасовує поминальний день. Зараз повним ходом йде прибирання територій. Уже прибрано 118 кладовищ області. Розчищаються під'їздні шляхи, алеї та звалища, - розповіла начальниця управління житлової політики та благоустрою області Лариса Гусєва.

Однак слід пам'ятати, що в країні в зв'язку з карантином діють деякі обмеження. І якщо ви все ж вирішите відвідати цвинтар у поминальний день, важливо пам'ятати правила:

- на цвинтарі, як і в будь-якому громадському місці, необхідно бути в масці та групами не більше 2-х осіб,
- при собі обов'язково мати документи,
- утриматися від вживання їжі та напоїв.

«Ці дуже прості рекомендації можуть зберегти ваше здоров'я і навіть ваше життя», - зазначила начальниця управління житлової політики та благоустрою області Лариса Гусєва.


Якщо цього дня ви не потрапите на кладовище, нічого страшного не трапиться, наполягають представники церкви. У християнстві є традиція поминати покійних не тільки після Пасхи. Для цього, наприклад, ще є батьківська поминальна субота перед Трійцею. Але якщо карантин і до цього часу не завершиться, священнослужителі радять усім молитися за упокій померлих, а йти на цвинтарі вже після зняття обмежень.

«Тут найголовніше молитва, щоб ми пам'ятали про них (ред.- покійних), щоб ми роздавали милостиню, допомагали знедоленим і хворим людям, за упокій душ померлих родичів», - зазначив архієпископ Донецький і Маріупольський Владика Сергій.