20:15, 05.08.2020

Зібрати дитину до школи. У скільки це обійдеться цього року?

Донецька та Луганська Області опинилися в зеленій зоні. Тому з 1 вересня діти підуть у школи. Скільки потрібно грошей, аби належно підготуватися?

поділитись:
Зібрати дитину до школи. У скільки це обійдеться цього року? - фото 1

Їдемо до школи. Питаємо, що варто купити з канцелярії першачку.

«Першокласник має йти до школи з гарним настроєм. Та з розумінням, що йому тут потрібно. Що стосується канцелярських якихось приладдя, то це олівці прості, кольорові, альбом, фарби, пластилин. Зошити не потрібні зараз, діти навчаються за друкованими зошитами», - розповідає асистентка вчителя Юлія Буяльська.

Такі зошити батьки замовили вже на рік. Обійшлося це в 500 гривень - розповідає мати першокласника Олеся. І підраховує в скільки стане їй зібрати сина до школи.

«Я планую вкластися в тисяч п'ять-сім. Нам потрібно купити шкільну форму, спортивну форму. У спортивну форму входить спортивний костюм, кросівки, пара якихось змінних футболок. Думаю, що це буде порядком трьох тисяч. Портфель коштує близько тисячі гривень», - підраховує мати першокласника Олеся Гіневська.

Рушаємо в магазин. Цікавимося: скільки нині правлять за канцелярію. Продавці кажуть: ціни торішні. А на портфелі поки знижки до 50%. Найдешевша ручка коштує дві гривні.

Серед цьогорічних новинок - силіконові пенали. Просять за них шістдесят гривень.

«Вони добре миються, дуже зручні. Знову ж колекція 2020. Те, що люблять дітки. Все модне: паєтки, прозорий, блискучий. Тканинні не так користуються попитом».

Фарби, олівці та фломастери. А ще альбоми. Їх радять купувати з великою кількістю аркушів. Бо так дешевше.

Вартість щоденників стартує від 40 гривень. А якщо знадобляться зошити, в магазині пропонують брати відразу пачку. Бо за такий гурт можуть зробити знижку.

«63 гривні. Це 20 зошитів».

Тож порахуємо. В скільки нам стала канцелярія для першокласника.

«Дивлячись знову ж, який пенал, який ранець, які ручки і зошити. Десь 1500 гривень, якщо все найкраще брати», - каже завідувачка магазину Вікторія Козел.

А якщо додати шкільну та спортивну форми, портфель і взуття, то набір першокласника обійдеться в середньому в 5 тисяч гривень. Та поки черг на шкільних ярмарках немає.