16:20, 27.11.2021

"Зимова" засмага. Що варто знати, якщо ви плануєте відвідати солярій

Аби зберегти смаглявий відтінок шкіри в холодну пору року, деякі маріупольці вирушають до салону краси. Що варто знати про особливості соляріїв та кому взагалі не можна їх відвідувати?

поділитись:
"Зимова" засмага. Що варто знати, якщо ви плануєте відвідати солярій - фото 1

Коли прощатися з літом зовсім не хочеться, а відтінок шкіри вже далекий від смаглявого, пані Людмила вирушає до салону краси. Вона впевнена: солярій допоможе не тільки зберегти вроду, а й отримати вітамін Д.

«Если в плане здоровья эти лучи, излучающие в солярии - это Д3, который мы употребляем с приходом осеннего сезона, так сказать, чтобы поддержать иммунную систему. Но безусловно в каких-то умеренных количествах», - каже жителька Маріуполя.

Аби не завдати шкоди здоров'ю, не слід нехтувати правилами, нагадує косметологиня Рената Шеліхова. Тож, важливо використовувати захисні засоби.

«Для того, чтобы минимизировать негативные последствия солярия, раз в месяц, буквально, по пару минут, потому что в зимнее время все-таки солнце у нас не такое активное, ультрафиолет на самом деле полезен, когда в меру организм получает его», - акцентує косметологиня.

Лікар-дерматолог Денис Чумак таку "красу" - не підтримує. Каже, від штучної засмаги - жодної користі.

«Как правило, большинство соляриев используют UVA -лампы, спектра UVA. И они как раз не приводят к тому, чтобы накапливался витамин Д в организме. Витамин Д накапливается благодаря UVB. Поэтому если люди ходят в солярий с такой целью, то это бессмысленно», - акцентує лікар-дерматолог Денис Чумак.

За статистикою, у любителів шоколадної засмаги ризик захворіти на рак шкіри вище, ніж у курців - отримати рак легенів, розповідає лікар і додає: людям зі світлою шкірою або з наявністю родимок відвідувати солярії взагалі не можна.

«В дальнейшем это может привести к раннему старению кожи, потому что происходит фотостарение кожи. Также могут появляться различные злокачественные новообразования на коже и перерождаться те родинки, невусы, которые есть на теле, в злокачественные».

Тож, смаглявий відтінок шкіри можна отримати і взимку, проте найголовніше - зберегти здоров'я.