20:34, 05.06.2020

Зміни у податковому кодексі можуть знищити важку промисловість країни

Закон 1210 багатомільярдний тиск на усю галузь, неминуче зростання вартості продукції, а відтак -  втрата ринків збуту.

поділитись:
Зміни у податковому кодексі можуть знищити важку промисловість країни - фото 1

Олександр та Наталя Єршови працюють разом на металургійному підприємстві. Жінка залишила роботу у гірничому інституті. Тож тепер це - родинна справа.

«Я люблю свою работу прихожу на нее в любой день», - каже робітниця.

Роботу цінують, бо тут добрі, як на часи кризи, вигоди.

«Стабильность. Ты знаешь, когда у тебя зарплата. Когда выходной, когда отпуск», - каже робітник гірничого департаменту ПАТ "Арселорміттал Кривий Ріг" Олександр Єршов.

Та тут – небезпека. На підприємстві уже обговорюють новий закон і знають, що справи будуть кепські. Наталя каже: її родина може опинитися у безвиході.

«Из-за того, что с мужем мы работаем вдвоем на этом предприятии, мы можем совсем остаться без прибыли».

Тепер підприємство, де працюють Наталя з Олександром, як і всі гірничо-видобувальні комбінати держави, змусили платити у півтора рази більше за надра та сировину, яку використовують у сталеварінні чи експортують. 1210 - новий, але за суттю застарілий закон, кажуть на підприємстві Арселор Міттал. Це - багатомільярдний тиск на усю галузь, неминуче зростання вартості продукції, а відтак - втрата ринків збуту.

«Він приймався зовсім в іншій економічній ситуації. Зараз ситуація кардинально змінилася конкуренція загострилася ще в другій половині минулого року. Це вплине на наших людей, це вплине на стан підприємства», - каже голова представництва в м. Києві ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг» Володимир Ткаченко.

Разом із рентою підвищили вартість плати за землю, каже керівництво підприємства. Із падінням цін на металопрокат та сировину мають не бізнес, а випробування на міцність.

«Збитковість довго терпіти ніхто не може… Існують закони ринку, вони нещадні», - каже Володимир Ткаченко.

Закон 1210 був у президентській шухляді від січня. Володимир Зеленський довго його не підписував, наважився – аж у травні. Але із засторогою – негайно вести правки. Дав доручення своєму офісу. Тим часом у металургів – нова хвиля кризи. Кажуть, до Covid-19 отримали ще й закон 1210. А у президентському офісі їх як не чули, так і не чують.

«Сталося це в дуже незручний час. Жодного разу ми толком не збиралися у цьому питанні так щоби дати конкретні пропозиції, щоб нас почули. В першому кварталі ми отримали майже 14 мільярдів гривень збитків», - зазначає голова Федерації металургів України Сергій Біленький.
Зменшилася валютна виручка, а значить – це уже справа державного значення.
«Це вже кожен громадянин України найближчим часом зможе побачити на табличках обмінних пунктів. Враховуючи вкрай складну ситуацію, яка є зараз, це глобальна криза, це пандемія Covid-19, в частині рентної плати, її збільшення, хоча б на рік зробити відтермінування», - зазначає голова Федерації металургів України Сергій Біленький.

Тим часом в Україні через закон 1210 уже призупинили виробництво мастил. Заяву зробили керівники одного з підприємств, що у Бердянську.

«Работа масло-смазочной отрасли остановилась на сегодня полностью. Принимая эти поправки, законодатель не предусмотрел никакого переходного периода для промышленных предприятий-производителей масел и смазок Украины», - наголошує директор з маркетингу ТОВ «Українсько-британське спільне підприємство АЗМОЛ-Брітіш Петрохемікалс» Максим Токін.

За різними оцінками, лише у металургії України працюють 190 тисяч людей. І ще - майже пів мільйона працівників суміжних галузей.