16:25, 23 березня

Значний спад захворюваності на Ковід має відбутися вже на початку літа

Про це свідчать попередні дані досліджень, які провели столичні імунологи. Прогнозують, що українці здобудуть високий рівень колективного імунітету щодо коронавірусу. Якщо його штам суттєво не зміниться.

поділитись:
Значний спад захворюваності на Ковід має відбутися вже на початку літа - фото 1

У лабораторії імунолог Борис Донськой із колегами перевірив на антитіла до коронавірусу кров сотень пацієнтів поліклініки. Тестували і медиків. Мета експерименту - дослідити чи скоро здобудемо колективний імунітет?

«Дійсно, до літа, за моїми прогнозами ми маємо здобути так чи інакше високоефективний, колективний імунітет. Коли більше ніж 60% людей вже будуть імунними, однак це не стосується мутацій вірусу, якщо вони все ж таки змутує, і буде не схожій на попередній», - вважає імунолог, кандидат біологічних наук Борис Донськой.

Антитіла людина починає втрачати приблизно за пів року після перенесеної хвороби. Про вплив ковіду на імунітет Борис Донськой докладно розповів в онлайн проєкті Фонду Ріната Ахметова "Запитай у лікаря".

«Проект реалізується в рамках програми «Рінат Ахметов - Порятунок життів». Під час трансляцій ми запрошуємо відповідати на запитання глядачів, найкращих медичних експертів, а також учених, що можуть розказати про COVID-19. За час існування проекту «Запитай у лікаря» його вже передивилися понад 4 мільйони разів», - розповіла директорка з комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.