10:05, 11 квітня

Зона ризику для жителів Маріуполя – колишній кінотеатр ім. Жданова

Від культурного магніту до місця розпусти. Як тільки не змінювала призначення та назви будівля колишнього кінотеатру імені Жданова. Останні декілька років приміщення руйнується та приваблює безхатьків, пияк та наркозалежних.

поділитись:
Зона ризику для жителів Маріуполя – колишній кінотеатр ім. Жданова - фото 1

Вже невдовзі ця зона ризику може отримати ще один шанс на відновлення. Зараз, доступ до аварійного об'єкта якісно закрили.

За словами істориків, перший показ у кінотеатрі відбувся 15 листопада 1949 року. І відтоді це місце перетворилося на культурний центр усього Лівобережного району. За свідченнями краєзнавців, там навіть виступав симфонічний оркестр та джаз-бенд під керівництвом Олександра Мухіна. У 1989 році кінотеатр перейменували на "Маріуполь". Але в 90-х роках він зупинив роботу - через те, що глядачі стали більше ходити до відеосалонів, які працювали цілодобово і показували бойовики та еротику. Тож міська влада вирішила віддати будівлю театру ляльок.

За словами його директорки Ірини Руденко, зацікавлені містяни їхали зі всіх районів міста аби побачити кумедні вистави. Щовихідних велика зала на 250 місць була заповнена на 70-80 %. Проте у 2001 році тут трапилася пожежа. Відновити приміщення допомогли тоді глядачі. Уже за місяць театр ляльок знову запрацював. Проте - лише у малій залі. Аби повністю відремонтувати будівлю довелося співпрацювати з приватним бізнесом. Ірина Руденко поділилася: підприємці обіцяли зробити тут театрально-концертний розважальний комплекс, проте насправді тут запрацював звичайний нічний клуб під назвою «Арлекін». І - наприкінці нульових творчому об’єднанню довелося з'їхати.

У будівлі проходили і вечірки, і рок-концерти, проте на керівництво закладу подали в суд за незаконну приватизацію, а сам він змінив назву на «Yes». Згодом його власника - Миколу Шекерлі позбавили волі за розбещення та зґвалтування неповнолітніх, яких педофіл зокрема шукав і в цьому клубі. Тож, приміщення спорожніло, його почали руйнувати та розграбовувати, а місцеві регулярно скаржилися на наркоманів та пияк. За словами директорки департаменту по роботі з активами Світлани Штенди, з 2006 року об'єкт належав ТОВ "Азовторгінвесту", крім того перебував під арештом банку, а з 2016 - і виконавчої служби Лівобережного району.

«Місто нарахувало збитки за землю в розмірі 350 тисяч. І на даний момент готуються судові процедури, щоб стягнути в судовому порядку. Це перше. І друге, напевно, з приємного, що даний об'єкт був банком проданий з торгів, тому що перебував у заставі і його викупила маріупольська приватна особа в кінці січня 2021», - розповіла директорка департаменту по роботі з активами Світлана Штенда.

Приблизно три місяці тому доступ усередину закрили, смітник довкола будівлі - почали прибирати. Проте що саме тут планує зробити новий власник - нині невідомо. За непідтвердженою інформацією від місцевих, тут може з'явитися розважальний комплекс. Проте, люди сподіваються, що черговий нічний клуб тут не відкриють - бо і раніше скаржилися на гучну музику та нетверезих відвідувачів.