10:14, 21.04.2021

Звичайний мед може стати делікатесом і зникнути з прилавків магазинів

Про це кажуть деякі пасічники. Мовляв, популяція бджіл зменшується, а купувати та розводити нові родини - не вигідно. Чому бджолярі опинились у скруті та кого звинувачують у масовій загибелі комах?

поділитись:
Звичайний мед може стати делікатесом і зникнути з прилавків магазинів - фото 1

Через масову загибель бджіл більшість пасічників можуть взагалі припинити збирати мед. Мовляв, відновлювати родини комах дуже дорого.

«У мене пасіка була, припустимо, 60 сімей, зараз у мене 10 сімей залишилося. Одна сім'я на сьогоднішній день весни. Щоб купить і відновити, пакети, в основному продають з Запапда України і на місцевому рівні. Ось одна сімейка вартує зараз близько 1300-1500 гривень», - каже пасічник Дмитро Єгоров.

У держпродспоживслужбі застерігають: від отрути, якою обробляють поля, можуть постраждати не лише бджоли.

«Мед може містити в залишковій кількості хімічних засобів обробки рослин, а також залишки ветеринарних препаратів, якими лікують комах під час захворювань. Тому контроль за правилами використанням хімічних речовин має велике значення. У зв’язку з тим, що не було до недавнього часу взаємодії між аграріями і бджолярами», - наголосила головна спеціалістка відділу безпечності харчових продуктів Краматорського управління держпродспоживслужби Ірина Сбоєва.

Чиновники не заперечують: аграрії обробляють поля спеціальними речовинами. Та попереджають про це, тільки власників офіційно зареєстрованих пасік. А іншим радять звернутися з заявою до міської ради.

«Для того, щоб зареєструватись фізична особа або суб’єкт господарювання звертається до головного управління Держпродспоживслужби, ветеринарної лікарні, де отримує нового зразка ветеринарно-санітраний паспорт. У подальшому з затвердженою наказом заявою він звертається до органу місцевого самоврядування, ми їх вносимо до реєстру»,- зазначила начальниця відділу споживчого ринку міської ради Краматорська Олена Тарасевич.

Чиновники нагадують: претензії стосовно загибелі бджіл зможуть прийняти тільки від офіційних господарств.