13:25, 08.08.2020

Поласувати та не отруїтися – на що звернути увагу при купівлі шаурми

В Йорданії близько 800 людей ушпиталили у важкому стані - після того, як вони придбали в одному з закладів шаурму по акції.  П'ятирічна дитина загинула. Чи безпечно купляти такий фаст-фуд у маріупольських вуличних кухарів?

поділитись:
Поласувати та не отруїтися – на що звернути увагу при купівлі шаурми - фото 1

Олексій приїхав до Маріуполя в справах. І вирішив поснідати шаурмою. Запевняє, кухар, який її готував - викликав довіру.

«Якби продавець був без рукавичок, не захищений, то це б дійсно напружило, і я б не став там купувати цю шаурму. Добре, що у продавця були всі заходи захисту. Я, наприклад, нікого не закликаю, давайте їсти шаурму. Я дозволяю собі це раз на півроку. Купив-поїв», - каже хлопець.

За рекомендацією хлопця вирушаємо до закладу. Кухар Реджаб зустрічає привітно. Показує робоче місце та санітарні книжки. Запевняє, купувати вуличну їжу в нього - безпечно.

«З м'ясом ми готуємо. Самі готуємо, самі їмо. Ми кожен три місяць даємо м'ясо на санітарний аналіз», - розповідає продавець.

А ще додав, улітку попит на шаурму - збільшується.

Ще один заклад швидкого харчування. Туди нас не пустили, мовляв через проблему з комунікаціями.

«Через це сьогодні не працюємо, ось водоканал викликали, сьогодні каналізація відкрита буде, чистити будуть».

Лікарі ж застерігають: антисанітарія на кухні та, зокрема, проблеми з водовідведенням, можуть вплинути на якість готової страви.

«Брудна вода також є споживною речовиною не тільки для бактерії, а і для збудників вірусу, наприклад, гепатиту А», - наголошує гастроентеролог Вадим Шипулін.

Пані Віра фаст-фуд не купує. Та й іншим їсти не радить. Бо вважає - краще готувати вдома.

«Дорослим людям, я вважаю, краще вдома щось зробити: котлету посмажити, шматочок м'яса. Зараз заради бога, булочки які хочеш. Підібрав і зробив», - вважає жінка.

І додає: в закладах швидкого харчування взагалі важко визначити свіжість продуктів. Медики погоджуються. Мовляв, за соковитою скоринкою може ховатися небезпека.

«4-6 годин на спеці приготовлене м’ясо - воно зіпсується. І споживач може наразитися на дуже небезпечні інфекції. Наприклад, сальмонели», - каже лікар-гастроентеролог.

Якщо температура за вікном більше 15 градусів, зазначають фахівці, краще від вуличної їжі з невеликих яток, взагалі відмовитися.