18 травня — День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Сьогодні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. В 44-му році татар депортували з Криму. Майже за дві доби виселили 180 тисяч.

Людей звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід. А головне, звинувачували людей у масовому зрадництві та співпраці з ворогом. Без жодних доказів. Протягом року до завершення Другої світової війни від голоду, хвороб і виснаження загинуло понад 30 тисяч депортованих.

20 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Постанову № 1140-18 «Про гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», якою визнала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення у її складі.

#Україна #Крим #ЖАЛОБА

Читайте також

Найпопулярніше
За знания — в Диснейленд
Опять ремонты! Какие улицы Мариуполя завтра останутся без воды?
Поваленный забор из-за нетрезвой езды
Актуальне
Основні події п'ятниці, 21 листопада: більше 230 бойових зіткнень та звернення Зеленського.
"Ми повинні бути підготовлені до всіх можливих варіантів розвитку подій." Телекомунікаційна галузь — це про нові виклики та інноваційні рішення.
Внаслідок нападів на енергетичну інфраструктуру спостерігаються відключення електроенергії в Харківській та Дніпропетровській областях, повідомляє Укренерго.
Теги