15:15, 06.12.2021

В Україні активізувалися шахраї. Пропонують отримати тисячу за вакцінацію в обмін на дані

Фейкова розсилка ведеться від імені МОЗ. У міністерстві попереджають, що ніякі повідомлення не відправляють.

поділитись:
В Україні активізувалися шахраї. Пропонують отримати тисячу за вакцінацію в обмін на дані - фото 1

 

Від імені Міністерства охорони здоров’я в повідомленнях пропонують користувачам надати контактні дані для виплати 1 тис. грн особам, які завершили повний курс щеплення від COVID-19. Шахраї просять надіслати номери карток та інші персональні дані, які нібито необхідні для виплати коштів на банківські рахунки.

Такі звістки надходять користувачам у месенджерах, через звичайні смс-повідомлення, а також зустрічаються у соціальних мережах та рекламних банерах. Міністерство не має жодного відношення до цих повідомлень!


Програма цільового фінансування “єПідтримка”, яку анонсував Президент України, розпочнеться 19 грудня. У рамках програми повністю щеплені від ковіду українці отримають від держави 1 000 грн на віртуальні картки через сервіс “Дія”. Також розробляється механізм отримання коштів для тих громадян, хто цим сервісом не користується. Ніяких переводів на власні картки населенню не буде!

За вітруальні 1000 гривень можна буде придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концерт або купити квитки на внутрішні авіа- та залізничні рейси, а також придбати книжки.
Ця тисяча гривень не буде підлягати оподаткуванню. Крім того, її отримання жодним чином не влине на нарахування субсидій.