19:05, 06.11.2020

Алгоритм дій якщо ви маєте підозру або вже захворіли на коронавірус

Медики наголошують, при перших симптомах хвороби треба звертатися до сімейного лікаря. Не варто без призначення спеціаліста вживати будь-які ліки.

поділитись:
Алгоритм дій якщо ви маєте підозру або вже захворіли на коронавірус - фото 1

Олеся Васіна на коронавірус вже перехворіла. Каже, коли відчула себе погано, одразу звернулася до лікаря.

«Мені пощастило, у мене дуже хороший сімейний лікар, вона була зі мною завжди на зв'язку. Мені призначили препарати, мені призначили антибіотики, прийом вітамінів. Зараз основні вітаміни при коронавирусы призначають - цинк, вітамін С і вітамін D. Але проблема полягає в тому, що в аптеках їх дефіцит, їх неможливо купить. Мені довелося вітаміни замовляти на сайті», - розповідає дівчина.

Медики наголошують, при перших симптомах хвороби треба звертатися до сімейного лікаря. Не варто без призначення спеціаліста вживати будь-які ліки, робити собі інгаляції та дихати через небулайзер. Надмірно часте промивання носа також може нашкодити.

«Не займайтесь самолікуванням, не починайте відразу гуглити і читати, як лікувати коронавірусну хворобу. Не треба бігти в аптеку купувати антибіотики, бо це дійсно велика проблема, тому що люди в перший-другий день захворюванності відразу починають вживати антибіотики. Це не потрібно, це шкодить вашому здоров'ю», - наголосив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Антибіотики потрібні лише в разі ускладнення хвороби, говорять лікарі.

«Це кашель, задишка. Пацієнт може бути направлений в стаціонар і там він буде дообследоваться: проведено КТ органів грудної клітки або рентген грудної клітки і якщо там дійсно є пневмонія, ускладнення, то відповідно вже лікування з антибіотиками», - розповідає сімейна лікарка Яна Тимченко.

Також під час хвороби не варто вживати алкоголь, адже він знижує імунітет, додають медики.