18:10, 27 січня

Арсеній Яценюк: Із підтримкою США ми можемо стати членами НАТО

Під час Київського Безпекового Форуму Арсеній Яценюк заявив, що членство в НАТО - це історична місія, якої Україна може досягти.

поділитись:
Арсеній Яценюк: Із підтримкою США ми можемо стати членами НАТО - фото 1
«Є шанс зробити це з новою адміністрацією США. Ми втратили таку можливість 2008-го. Давайте зараз використаємо шанс долучитися до НАТО, аби Україна отримала план дій щодо членства в Альянсі», - наголосив двічі прем'єр-міністр України, Голова Київського Безпекового Форуму Арсеній Яценюк під час онлайн дискусії.

Арсеній Яценюк висловив переконання, що нова адміністрація США захищатиме і підтримуватиме Україну, як це відбувалося за часів адміністрації Обами-Байдена. Він процитував історичну промову тоді віце-президента Байдена у Верховній Раді 2015 року, коли той сказав, що США не визнаватиме сфери впливу за жодною країною, а суверенні держави мають право на власні рішення і на вибір союзів.

«Переконаний, що це дуже чіткий знак, що Сполучені Штати за адміністрації Байдена зроблять все можливе, аби Україна отримала план дій щодо членства в НАТО», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Голова КБФ підкреслив, що на порядку денному двосторонніх відносин України та США насамперед має стояти відновлення територіальної цілісності та незалежності України:

«Ми переконані, що американська адміністрація ніколи не визнає незаконну анексію, тиснутиме на Росію та накладатиме санкції, доки РФ повністю не виконає Мінські домовленості - не в російській інтерпретації, а в українській, в інтересах українського народу».

Окрім того, він висловив сподівання на підтримку економічних реформ в Україні з боку нової адміністрації США.

Ще одне питання на порядку денному - це підтримка українського війська, підкреслив Голова КБФ. Яцюнк переконаний, що нова адміністрація допоможе українській армії стати більш потужною і надасть їй летальну оборонювальну зброю.

«Очікуємо, що адміністрація відновить міцний альянс між Сполученими Штатами та Європейським Союзом. Адже це була ціль Росії - підірвати єдність між США та ЄС і так перемогти в битві проти демократії в Європі та Штатах», - наголосив він.

Ще одним викликом для України Арсеній Яценюк назвав корупцію:

«Уряд і президент України мають бути рішучими у впровадженні реформ і відновленні програми з МВФ. Незважаючи на те, що це дуже болючий шлях, але нам треба його пройти».

Арсеній Яценюк підкреслив, що «дуже оптимістичний» щодо майбутнього двосторонніх відносин:

«США пройшли тест на демократію. Після усього, що трапилося, США стали навіть сильнішими. Сполучені Штати були, є і будуть взірцем реальної демократії. А що сильніша Америка, то сильніша Україна, і навпаки. Тож маємо об’єднати зусилля і зробити США та Україну більш процвітаючими. І ми маємо можливість цього досягти з новою адміністрацією і новим президентом США».

Київський Безпековий Форум – головний міжнародний форум України з проблем війни і миру, української та глобальної безпеки, заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році.