16:11, 23 січня

Арсеній Яценюк: Зеленський має побудувати відносини з новою адміністрацією США

Президент Зеленський повинен побудувати відносини з новою американською адміністрацією і персонально з президентом Байденом. Йому треба відвідати Білий дім з дуже чіткою підготовленою програмою, - наголосив прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк.

поділитись:
Арсеній Яценюк: Зеленський має побудувати відносини з новою адміністрацією США - фото 1

Він підкреслив, що українська влада повинна чітко розуміти, хто конкретно вестиме перемовини з новою американською адміністрацією:

«Коли я був прем’єр-міністром, в мене була можливість підняти трубку і додзвонитися до віце-президента Сполучених Штатів і членів американського уряду. Зараз треба усвідомити, що президент Зеленський повинен побудувати стосунки з новою американською адміністрацією і персонально з президентом Байденом».

Шлях побудови відносин чинної української влади з новою адміністрацією США складний, підкреслив він. Насамперед необхідно визначити, які конкретні кроки Україна буде робити для того, щоби держава стала успішною:

«Чи йдемо ми в Європейський Союз та НАТО? Чи робимо ринкові, а чи «базарні» реформи? Чи робимо стратегічні кроки, а не спроби сподобатися українцям тільки сьогодні? Чи чітко боремося проти російської військової агресії?».

Лідер «Народного фронту» наголосив на необхідності продемонструвати прагнення держави розвивати українську армію та підкреслив важливість сприяння США в цьому. Він також наголосив на важливості двосторонніх відносин в питаннях отримання Плану дій щодо членства в НАТО, продовження санкційної політики проти РФ та співробітництва в енергетичній сфері.