18:52, 24 лютого

Азовський судноремонтний завод опинився на межі банкрутства

Скасування замовлень на майже 80 мільйонів гривень і звільнення півтисячі працівників. До таких наслідків може призвести заборона капітана Маріупольського порту заходити суднам до причалів судноремонтного заводу.

поділитись:
Азовський судноремонтний завод опинився на межі банкрутства - фото 1

На підприємстві кажуть, через можливе банкрутство опинилися під загрозою знеструмлення, що потягне за собою затоплення плавучого доку. Першого лютого капітан Маріупольського морського порту заборонив швартування суден до причалів. А це ставить під загрозу вже затверджені замовлення.

«Підприємство, де працює 500 осіб дуже вузької спеціалізації - це механіки, електрики, фахівці з ремонту гвинто-рульового комплексу, які можуть втратити роботу», - наголошує генеральний директор СРЗ Олег Турський.

Але, за словами капітана Маріупольского морського порту Олександра Дружиніна, підприємство не має дозволу на використання причалів. Термін дії документу закінчився у 2019 році.

«Все це було зроблено на підставі того, що не сертифіковані гідротехнічні споруди. Це ж все написано в моєму розпорядженні», - акцентує капітан Маріупольського морського порту Олександр Дружинін.

Із таким рішенням керівництво СРЗ не згодно і планує оскаржити його в суді. Олег Іванюшенко, виконавчий директор Маріупольської інвестиційної групи, запевняє: згідно закону дозвільні документи, які видаються підприємствам в зоні операції Об'єднаних сил, діють і досі. Тому, аби врегулювати ситуацію, за допомогою судноремонтники звернулися до Президента України, Прем'єр-міністра, Фонду держмайна та інших профільних служб. Наразі триває процес передачі майна державі.

«На кінець минулого року вже була узгоджена дорожня карта щодо дій, які б дозволили повернути цілісно-майновий комплекс в державне підприємство і при цьому забезпечити його безперервну роботу і збереження колективу», - зазначив виконавчий директор МІГ Олег Іванюшенко.

Вже завтра члени профспілки судноремонтного заводу планують мирну акцію, аби завод відновив роботу.