12:05, 01.05.2021

Балачки під час руху - одна з частих причин ДТП

А ще, за це водія можуть оштрафувати. Тож експерти запевняють: у дорозі краще користатися альтернативними засобами зв'язку. Якими?

поділитись:
Балачки під час руху - одна з частих причин ДТП - фото 1

В одній руці мобілка, в іншій - кермо. Так полюбляє їздити безліч автовласників, зокрема водії громадського транспорту, кажуть пасажири.

«Дуже багато, особливо в автобусах розмовляють, в маршрутках, я зауваження робив. Вони ж відволікаються».

Замість телефонів фахівці радять купити гарнітуру і користуватися у авто. Коштує 200-300 гривень із дротом, без нього - дорожча, проте, надійніша.

Найпростіше - використовувати навушники з телефону, але якщо там є мікрофон. Проте, задля безпеки краще взагалі не брати слухавку в дорозі. Та не завжди так виходить, зізнаються водії, особливо, якщо дзвінок терміновий. Тоді штраф, - говорять у поліції.

«Штраф 510 гривень. Це если водій корістується засоби зв'язку, Які не дають можливості керувати, що не відволікаючісь від дорожньої обстановки та обома руками», - каже інспектор поліції Микола Лебеденко.

Якщо відкласти розмову не виходить, експерти радять ввімкнути гучний зв'язок, однак, телефон при цьому залишати не в руках, а на панелі авто.