19:00, 24.06.2020

Біля КПВВ «Мар’їнка» вже 2 тижня у авто живе родина

У наметі, автівці, а інколи й просто неба ночують люди на КПВВ Мар'їнка. Чекають, поки їм дозволять потрапити додому. Пункт в'їзду-виїзду фактично працює понад 2 тижні, втім про повноцінну роботу - не йдеться.

поділитись:
Біля КПВВ «Мар’їнка» вже 2 тижня у авто живе родина - фото 1

Володимиру - 71. Уже четвертий місяць він із дружиною ночує в автівці. Бо не встигли повернутися в рідні Ровеньки до початку карантину. Кажуть, вижили - дивом. Допомогли добрі люди.

«Начебто лягаємо - все добре. А встаємо - все в снігу, мороз -10!»

Уже два тижні подружжя живе біля КПВВ Мар’їнка. Чекають, поки їх пропустять на непідконтрольну територію. З їжею допомагають волонтери. А з дахом над головою - рятувальники. Розповідають - віддали свій намет, а самі ночували просто неба.

«Особовий склад був розташований - людей помістили в модуль, а самі розташувалися під навісом!», - розповідає рятувальник Руслан Калініченко.

Від 10 червня на лінії розмежування запрацювали два КПВВ - в Станиці Луганській і Мар’їнці. Але про повноцінну роботу - не йдеться, говорять прикордонники. Противник блокує перетин лінії фронту.

«Ми в перший день спочатку пропустили один автомобіль. Він за 15 хвилин повернувся, і водій сказав, що його не пропустили», - каже пресофіцер Краматорського прикордонного загону Ігор Заруднєв.

КПВВ Новотроїцьке - найбільший пункт пропуску на Донеччині. Він запрацював 22 червня. Всі, хто повертається на підконтрольну територію повинні бути в масках та обов’язково мати смартфон із встановленим додатком "Дій вдома".

Прикордонники зазначають, застосунок допоможе правоохоронцям відстежувати перебування громадян, яким треба відбути двотижневу самоізоляцію. Порушників каратимуть.

«Через цей додаток Національна поліція може пересвідчитись, що громадянин знаходиться у певній точці. Тобто за вказаною адресою. Якщо громадянин протягом доби не перебуває за даною адресою, тут вже вступає в дію поліція», - каже речниця Донецького прикордонного загону Валерія Карпиленко.

Але є й винятки. Дітям, які слідують на ЗНО та одній супроводжуючій особі не потрібно йти на самоізоляцію
Якщо громадянин не може встановити додаток або ж відмовляється, його можуть не пропустити на підконтрольну територію - наголошують у профільному міністерстві. Та в цьому адвокати вбачають порушення прав, адже вільне пересування Україною задеклароване в Конституції.

«Законодавство України передбачає, що може буди введено надзвичайний стан і в межах надзвичайного стану можуть бути обмежені певні права і свободи громадян у встановлених межах. В цій ситуації надзвичайний стан не було введено, а при цьому якісь права обмежуються», - зазначає керівний партнер юридичної фірми Михайло Ілляшев.

А якщо місця в людини для самоізоляції немає, то, приміром, на Донеччині пропонують обсервацію в лікарні. Прямо з КПВВ забирає швидка і доставляє до найближчого визначеного медзакладу. Таких в області чотири.