10:10, 22.04.2021

Битва за тротуари – маріупольці скаржаться на власників авто

Залишають під вікнами, ставлять на зелених зонах та колесами розтягують бруд по тротуару. Містяни скаржаться на водіїв, мовляв, ті паркуються в непризначених для цього місцях.

поділитись:
Битва за тротуари – маріупольці скаржаться на власників авто - фото 1

Одна з прибудинкових територій міста. На подвір'ї декілька припаркованих автівок. Хтось залишив транспорт на асфальті, дехто - заїхав на зелену зону. Місцеві розповідать, увечері ще більше машин. І через це частина газону перетворилась на брудні ділянки.

У цьому випадку, найближча парковка - біля магазинів, проте там мало хто залишає авто. Розуміє, йти до неї - далеко. Тому, аби розв'язати проблему, потрібно облаштувати двір.

Рішення - завжди є, запевняє голова одного з ОСББ пан Владислав. Розповідає, коли облаштовували подвір'я, необхідну кількість паркувальних місць передбачили у плані. Адже за державними будівельними нормами стоянок у дворі - зовсім не має бути.

«Але передбачені гостьові парковки. Одна гостьова парковка на 6 квартир! Відповідно якщо це 2-хпод'ездная 9-поверхівка, то це 12 гостьових паркомісць. Підкреслюю, гостьових»,- каже голова ОСББ.

Також, є так звані резервні паркувальні місця. Поблизу під'їздів. Та користуються ними теж за правилами. Не можна перекривати пішохідну доріжку та залишати машину перед дверима. Крім того, і цілодобово займати якесь місце - заборонено.

Голова ОСББ підкреслює, водії паркуються на недозволених ділянках зазвичай з двох причин: або просто немає відведених для цього місць, або - безкультурні. Тож, спершу треба створити умови та домовлятися про взаємоповагу. А ті, хто діалог ігнорує, - вже спілкується з поліцією. Ба більше, за минулий рік правоохоронці склали понад 70 протоколів за порушення благоустрою, а з початку цього - вже 24.

Патрульні нагадують, штраф за порушення складає 340 гривень. І попри те, що паркомісця не всюди є, все одно не можна ставити транспорт під вікнами та псувати газон. Залишати машину на зеленій території, навіть заїждженій, - також заборонено.