18:09, 04.12.2020

Чергову хвилю коронавируса прогнозують в січні. У Маріуполі вже почалася підготовка

За прогнозами ВООЗ вже в середині січня кількість хворих на коронавірус може збільшитися в три рази.

поділитись:
Чергову хвилю коронавируса прогнозують в січні. У Маріуполі вже почалася підготовка - фото 1

На даний момент в лікарнях Маріуполя розгорнуто 603 ліжка для людей з ускладненнями коронавируса. Якщо вірити прогнозам і число хворих збільшиться, вже на початку наступного року нам знадобиться близько 1000 таких ліжкомісць. Тому підготовка почалася, розповів міський голова Вадим Бойченко на щоденному онлайн-брифінгу.

У вже підготовлених відділеннях на базі міських лікарень №1, 4, 9 та лікарні швидкої допомоги найближчим часом збільшать число ліжок до 940. А якщо буде необхідність, то додатково розгорнуто ще одне відділення на базі пологового будинку №2 уточнив директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремель. У міській лікарні №9 вже почалися ремонти, а також замовлені меблі, постільне, матраци і все необхідне для розширення ковідних відділень. Поряд з цим буде і збільшено число кисневих точок, а також закуплені додаткові кисневі концентратори. Навіть при поганому розвитку сценарію Маріуполь буде готовий, запевнив Андрій Ремпель.

Що стосується міської лабораторії, яка працює в ГБ №4, зараз на добу там роблять 400 аналізів, але потужність можна збільшити в три рази - матеріали і люди для цього є, уточнив директор лікарні Володимир Жігілія. Обнадійлива ситуація і по мобільним бригадам, які виїжджають на виклики до людей з підозрою на Covid-19. За словами чиновників в місті їх 40, а задіяні всього половина.

Детальніше про епідобстановкі в Маріуполі дивіться у відео: