18:35, 16.10.2020

Чи готові в Маріуполі до другої хвилі Covid-19?

Скільки ліжко-місць зарезервовано в лікарнях та чи заохочуватимуть медиків, які працюють з хворими на коронавірус? Мер разом із заступниками відзвітували про підготовку до можливого погіршення епідситуації.

поділитись:
Чи готові в Маріуполі до другої хвилі Covid-19? - фото 1

Уникнути помилок, яких припустилися інші регіони, що стикнулися зі збільшенням інфікованих Covid-19. За словами мера, саме тому в нашому місті налаштували роботу провізорної медицини. Її мета - якнайшвидше відрізнити хворих на коронавірус від інших, аби розподілити їх по різних відділеннях. Задля цього облаштовані 210 ліжко-місць.

«Ми бачимо, що сьогодні лабораторний центр обласного підпорядкування не справлявся з цим обсягом, тому що він реалізовував завдання не в рамках Маріуполя, а в цілому області. Відповідно, ми приймаємо зараз рішення про придбання додаткової лабораторії, яка стане на озброєння в рамках 4-ї міськлікарні», - зазначив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Нині у місті облаштовано понад чотириста ліжок для хворих та пацієнтів із підозрою на Ковід. Крім того, аби прискорити термін стаціонарного лікування, в Маріуполі обіцяють невдовзі збільшити кількість місць з постачанням кисню.

«Медики розрахували критичні моменти, які можуть бути, і ми бачимо, що нам додатково потрібно обладнати близько 220 точок. Це лікувальні заклади ГБ №9, 4, 1», - розповів перший заступник міського голови Михайло Когут.

Також у місті визначили алгоритм перебування у лікарнях хворих.

«Від 10 до 14 днів раніше перебував на ліжку, з киснем від 7 до 10. Це дає можливість нам не забивати кількістю хворих, в принципі, котрі мають потреби вже в стаціонарах, провізорні відділення, а відправляти їх на доліковування додому», - зазначила заступниця міського голови Ксенія Сухова.

Також тих захворілих на Covid-19, в кого не надто виражені симптоми, відправлятимуть на амбулаторне лікування. Проте для моніторингу їхнього стану створять спеціальні медичні бригади.

«У місті буде створено 40 мобільних бригад, які будуть розділені. Одні будуть виїжджати до хворих з підтвердженим коронавірусів, інші - до хворих з пневмоніями. На сьогоднішній день у нас в центрі працюють 4 такі бригади», - розповів головний лікар ЦПМСД №3 Олександр Лазаренко.

Олександ Лазаренко підкреслив, із міського бюджету виділили кошти на 300% доплату медикам, які будуть виїжджати до інфікованих коронавірусом до кінця цього року. Нагадаємо, у Маріуполі з початку пандемії на коронавірус захворіли більше півтори тисячі містян, 876 з них ще лікуються. Медики ж за найменших ознак хвороби радять звертатися до сімейного лікаря, або - телефонувати на гарячу лінію 15-55.