11:04, 18.08.2020

Чи можна купатися у морі в Маріуполі?

Блювання та висока температура. Після купання на Центральному пляжі захворіли одразу декілька дітей, поскаржилася маріупольчанка Ірина Архіпова. Чи дійсно морська вода небезпечна для здоров'я відпочивальників?

поділитись:
Чи можна купатися у морі в Маріуполі? - фото 1

Пані Ірина - мати двох діточок. Каже, на Центральному пляжі нещодавно відпочивав її старший син разом із дітьми сестри. І саме після купання в морі їм усім стало зле.

«Привезли вони одну і ту ж симптоматику. Я подзвонила сестрі, вона каже, що така ситуація - дітям нудило з 4 ранку до 4 вечора. Найстаршій дитині, якому теж 17 років, симптоми були такі ж, однакові. Його нудило, висока температура, вище 38», - розповідає мати захворілих Ірина Архіпова.

А ось пані Аліса купати свою однорічну донечку на цьому пляжі - не боїться. Запевняє, і вода чиста, і місце комфортне.

«Кожна порошинка - це витаминка. Ну, ми не боїмося, тому що, якщо все боятися, то можна взагалі нікуди не виходити і сидіти вдома. Ми пропустили тренування по грудничкового плавання і вирішили заїхати сюди поплавати у воді», - каже відпочивальниця Аліса Бабко.

Разом із сім'єю купається в морі й пані Ганна.

«Ніяких попереджень немає ж, значить все нормально. Ми довіряємо місту. Чисто, добре, все доглянуто, пісочок чистенький. Вода сьогодні взагалі, штиль цілковитий, чиста вода», - каже відпочивальниця Ганна Малакуцко.

У Лабораторному центрі досліджень повідомили, аналізи морської води збирають увесь сезон. За останніми результатами, кишкова паличка перевищує норму в селищі Піщане, біля Судоремонтного заводу, готелю "Турист" та станції "Куточок".

«Лактозпозітівная кишкова паличка - це показник бактеріальний, що вода брудна. Але ми ще шукаємо і патогенні ентеробактерії, які в принципі в цьому сезоні не були знайдені і виявлено - це ось сальмонела, в цьому році не було її. А ЛКП у нас щотижня реєструються, про що ми повідомляємо за результатами в Госпотребслужбу і в Департамент екології», - розповіла завідувачка відділу досліджень фізичних та хімічних факторів лабораторного центру Оксана Федорова.

За роз'ясненнями звертаємся до Держпродспоживслужби в Донецькій області.

«Після отриманих результатів ми пишемо лист з рекомендаціями в комунальне підприємство "Зелене будівництво", де пишемо, що згідно результатів від якого числа, якими протоколами отримані з лабораторного центру, де яка погана вода в якому створі, де звернути увагу і даємо рекомендації з приводу того , що потрібно виставити наочну агітацію, про те, що купання обмежити», - зазначає Стелла Швець, фахівець Держпродспоживслужби.

В управлінні з питань екології розповідають, така ситуація склалася через попадання в море зливових стоків. Нині це питання вирішують. На проєкт виділили приблизно 16 мільйонів гривень.

«При купанні в акваторії Азовського моря, на будь-яких інших водоймах не передбачено потрапляння води в рот людини. Тобто, ми повинні розуміти, що це повинно бути виключено. І дуже важливий фактор, про які багато хто забуває, що після купання обов'язково необхідно обробляти руки перш ніж братися за якусь їжу і так далі», - наголосив начальник управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Ваагн Мнацаканян.

Фахівці наголошують, на морі не варто ковтати воду. А у випадку будь-яких підозр на захворювання - звертатися до лікарів.